Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sokakta bisiklet tamiri mümkün

Çanakkale Belediyesi Bisiklete binen

Çanakkale Belediyesi Bisiklete binen vatandaşlar için ÇABİS’ten sonra bir uygulamaya daha imza attı. Belediye İskele Meydana Bisiklet Tamir Noktası yaptı. Tamir noktasında pratik bisiklet tamiri için alet edevatlar konuldu.

Trafik çilesinin ve dar sokakların şehre yansıyan en iyi tepki yolu bisiklet kullanımı şehirde günden güne artış gösteriyor. Kentte bir çok noktada Çanakkale Belediyesi tarafından bisiklet park alanları yapıldı. Bisiklet park alanlarının hemen hemen her gün dolu olduğu gözlendi. Okullarda öğrenciler ulaşım sorununu bisikletle çözdü. Bir çok okulun bahçesinde bisiklet park alanları doldu taştı. Halk kent içi ulaşıma ve trafiğe en iyi cevabı bisiklet kullanımını yaygınlaştırarak verdi.

Çanakkale Belediyesi bisiklet ile ilgili ÇABİS’ten sonra bir uygulamaya daha imza attı. İskele Meydanına Bisiklet Tamir Noktası konuldu. Bisiklet tamir noktasında bisiklet tamiri için kullanılan edevatlar yerleştirildi. Tornavida, keski, hava pompası tamir noktasında yerini aldı. İskele Meydanında herkesin ulaşabileceği ve kullanabileceği bir alana konulan tamir noktası vatandaşın ilgisini çekti. Vatandaşlar yapılması gerek bir uygulamaydı, bisiklete biniyoruz ve binmeye devam edeceğiz yorumlarında bulundu. Kent halkı bu hizmetin yaygınlaşmasını talep etti.

Tunahan Ünsal

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech