Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul müdürlerine üçlü protesto

Eğitim İş, Eğitim Sen

Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen, ortak bir basın açıklaması yaparak  bazı okullarda yöneticilerin öğretmenlere karşı uyguladıkları iddia edilen baskıcı ve hukuksuz uygulamaları protesto etti.

Eğitim İş, Eğitim Sen ve Türk Eğitim Sen Eski Kordonda bulunan Truva Atı önünde toplanarak ortak bir basın açıklaması yaptı. Yapılan ortak basın açıklamasında, Çanakkale merkez okullarından Şemsettin Fatma Çamoğlu Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu ve Karacaören İlkokulu Müdürleri tarafından öğretmenlere baskı yapılması ve hukuksuz uygulamalarda bulunulması iddiası protesto edildi.

Eğitim Sen Çanakkale Şube Başkanı Filiz Savaş, sınav sistemlerindeki sık değişikliklerin  eğitimi içinden çıkılmaz bir hale getirdiğini ve bütün yükün eğitim emekçilerinin sırtına yüklendiğini, eğitim emekçilerinin kendilerini değersiz hissettikleri vurguladı.

Açıklamada bazı okul müdürlerinin görevlerini layıkıyla yapmadıkları iddialarına da yer verildi.

“OKULLARDA ALEVİ- SÜNNİ ÇATIŞMASI TEDİRGİNLİĞİ VAR”

Ortak açıklamada; “İlimizin üç güzide okulunda görevine layık olmayan müdürler tarafından meslektaşlarımıza mobbing uygulanmaktadır. İş barışını ortadan kaldırarak eğitim öğretimin kendi hegomanyalarının  daha önemli olduğunu göstermektedirler. Türk Eğitim Sen’in geçen hafta gündeme getirdiği, Karacaören İlkokulu Müdürü Öğretmenlere baskı uygulamakta olup, öğretmenlere geç geldikleri yönünde baskı yapıldığı ifade edilmektedir. Çanakkale Merkez Atatürk Ortaokulu Müdürü ise okulun ders giriş çıkış saatleriyle oynamış ve Cuma gününün ders saatlerini, sanki öğretmen ve velilerden yoğun istek varmış gibi göstererek Cuma namazına göre ayarlamıştır. Müdür Kemal Kocaoğlu’nun bir yerlere yarmak için yaptığı bu uygulamadan hem  okul velileri hem de öğretmenleri şikayetçidir. Öğretmen ve veliler okulda yaşanacak bir alevi-sünni ayrışmasının yaşanması olasılığı ile tedirgin olduklarını ifade ederek din konusunun milli eğitimden uzak tutulmasını istediklerini belirttiler. Biz burada 3 eğitim sendikası olarak bu tür keyfi ve baskıcı tutumlara karşı ortak mücadelemize devam edeceğiz” ifadelerine yer verildi.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech