Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Elektrik kabloları yer altına

Kent halkı şehir şebekesinde

Kent halkı şehir şebekesinde kullanılan elektrik kablolarının yer altına alınmasını talep etti. Kışın yaklaştığı bu günlerde elektrik kablolarının yer altına alınmasının oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçeceği vurgulandı.

Kentte şehir şebeke elektrik direklerinde yer alan kablolar yer altına alındı. Bazı mahallelerde elektrik kabloları yer altında yer alırken bazı mahallelerde halen kablolar yer almaya devam ediyor. Cevatpaşa, İsmetpaşa, Kemalpaşa gibi mahallelerde elektrik direklerinde bulunan kablolar yer altına taşındı. Esenler Mahallesinde ise vatandaşlar kabloların yer altına taşınması için talepte bulundu.

Kış günlerinin yaklaşması ile birlikte yer üstünde bulunan kablolar sorun yaratacak endişesi vatandaşı kaygılandırdı. Rüzgarları meşhur olan kentte fırtınalı günlerde vatandaş kabloların kopabileceğini belirtti. 2002 yılında Çanakkale’de yaşanan kar felaketinden sonra bir çok elektrik direği yıkılmış ve kopmuştu. Esenler Mahallesi başta olmak üzere farklı mahallelerde vatandaşlar günlerce elektrik kullanamadı. Şehirde elektrik kesildi, su şebekeleri kullanılamadı. Vatandaş kış öncesi elektrik kabloların yer altına taşınmasını talep etti.

Elektrik kablolarının yer altına alınması ile hem kötü görüntünün önüne geçileceği hem de oluşabilecek olumsuz durumlara çözüm olacağı vurgulandı.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech