Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeşim Karadağ ile yola devam

AK Parti İl Başkanı

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ, 6. Olağan Genel Kurul Kongre sürecini gazetemize değerlendirdi. Başkan Karadağ, yeni dönemde de İl Başkanı olarak göreve devam edeceğini açıkladı.

AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ , 6. Olağan Genel Kurul Kongre sürecini gazetemize değerlendirdi.  11 Belde içerisinden 7 Belde Başkanı’nın, 12 İlçe’den de 6 İlçe Başkanı’nın değiştiğini ifade eden Başkan Karadağ Genel Merkez’den davet aldığını, yeni dönemde de İl Başkanı olarak  göreve devam edeceğini sözlerine ekledi.

Başkan Karadağ; “Kongrelerimizi bitirdik, İl Kongremizi yapacağız. Sonrasında da Kadın Kolları ve Gençlik Kolları Kongrelerini yapacağız. Genel Merkez’den çağrıldım. Genel Merkez’e listelerimiz değerlendirilir. İl Başkanı olarak devam edeceğim. İl listemizi alacağız. 30 asil 15 yedek, disiplin kurulu ve hakem kurulundan oluşan  65 kişilik bir havuz liste ile genel merkeze gideceğiz. Orada her koşulda bu liste değerlendirilecek.”dedi.  Başkan Yeşim Karadağ sözlerine şu ifadelerde devam etti:

“DEĞİŞİM VE YENİLENME SÜRECİMİZ ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”

“AK Parti Çanakkale İl Teşkilatı olarak 5 Ağustos tarihi itibari ile kongre sürecine girmiştik. Temmuz ayında da kongre takvimimiz belirlendi. Takvimden sonra, Küçükkuyu ile belde kongrelerine başladık. Arkasından ilçe kongreleri geldi. Sayın Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan bu süreç için ‘Değişim ve Yenilenme’ sloganını kullandı. Bizim kongrelerimizde, değişim ve yenilenme sürecimiz her zaman şölen havasında geçer. Kavga, gürültü yaşamıyoruz. Çünkü AK Parti Teşkilatları olarak bu değişim ve yenilenme sürecinin gerekliliğine inanıyoruz. Bu süreci geçtiğimiz cumartesi günü Gökçeada kongresi ile tamamladık. 11 belde, Merkez ilçe ile de 12 ilçemiz var. Bu süreç içerisinde 11 belde de 7 belde başkanında değişime gittik. Bu değişimlerin yarısı yenilerden yarısı eskilerden oldu. Kadın, genç sayımıza hep dikkat ettik. İlçelerimizde de Merkez ilçe ile birlikte 5 ilçe başkanında değişime gittik. Ben 21 aydır il başkanıyım. Bu süreçten sonra istifa eden bir de İlçe Başkanı’mız oldu. Çan İlçe Başkanı’mız Mustafa Karagöz rahatsızlığı sebebi ile istifa etmişti. Bu vesile  ile Çan İlçe Başkanı’mızı değiştirmiştik.”

“KADIN, GENÇ VE EĞİTİMLİ SAYIMIZDA ARTIŞ OLDU”

“Biga, Eceabat ve Gökçeada da çift liste çıktı. Listeler çıktıktan sonra yapılan seçimlerde de ilk aday olan listeler kazandı. 12 İlçemizde yüzde 60 oranında yönetimlerimiz değişti. Bir önceki döneme göre yüzde 15 oranında kadın ve genç sayımız artış gösterdi. Lise ve üstü mezunlarında da bir artış sağladık. Yönetimlerde ilk öğretim seviyesinde yer alan arkadaşlarımızda da yüzde 11 bir düşüş oldu. Biz 16 yıllık bir partiyiz. İçimizde mental yorgunluğu olan arkadaşlarımız da vardı. Değişim ve yenilenme sürecimizi başarı ile tamamladık.”

“GÖKÇEADA’NIN GENÇ BİR BAŞKANA İHTİYACI VARDI”

“Gökçeada kongresine hava koşullarından kaynaklı gidemedik. Biz kongre süreçlerimizde teşkilatlarımızın gençleşmesini, daha dinamik, daha heyecanlı olan arkadaşlarımızla yol yürümek istedik. Gökçeada İlçe Başkanlığı’na 1984 doğumlu Mahmut Kolçak geldi. Teşkilatların içerisinde siyasi tecrübe olarak baktığınızda babası dört dönem ilçe başkanlığı yapmış, siyasetle yoğrulmuş genç bir kardeşimiz. Adamızda oldu da 84 oya karşın 85 oy alındı? Gökçeada, kozmopolit bir yapıya sahip. Ada da çok farklı kültürel yapılar bir arada yaşıyor. 1984 doğumlu genç bir kardeşimizin başkan olması, eski teşkilattaki arkadaşlarımız arasında yapar mı yapamaz mı diye bir tepki oluşturdu. Şimdi Mahmut Kolçak azmini, enerjisini ada için kullanmak durumunda… Yapacak bir şey yok, bir oy da olsa fazla oy aldı. Ayrıca Kolçak’ın listesine baktığınızda AK Partili bir Rum taksici, Kürt bir vatandaş, ada yerlisi olan bir arkadaş var. Bu, şu demek; Kolçak listesini ada gibi kozmopolit tuttu. Böyle olunca alışılmış düzenin dışına çıktık. Eskiden yönetimde yaş ortalaması 56 idi. Şimdi 30’lara indi. Enerjisini ve heyecanını kullanırken tecrübelerden de faydalanacak diye düşünüyorum. Bizim Gökçeada İlçe Başkanlığı’nda genç ve enerjik bir başkan istememizin sebebi var. Biz adayı, belediye seçimlerinde 250 oy ile kaybettik. Bu üzücü bir kayıp oldu. 250 oyu kapı kapı gezerek, vatandaşlarımızı dinleyerek geri almamız gerekiyor. Bunun içinde enerjik bir başkana ihtiyaç var. Yolu açık olsun. Önceki  dönemdeki  Gençlik Kolları Başkanı da Bozcaada İlçe Başkanı oldu. Ezine’de yine 28 yaşında bir kardeşimiz İlçe Başkanı oldu. Biga genç, Merkez İlçe Başkanımız genç.”

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech