Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

TEMA gönüllüleri Çanakkale’de buluştu

TEMA gönüllüleri Çanakkale’de buluştu

TEMA gönüllüleri Çanakkale’de buluştu

TEMA Vakfı Çanakkale Bölgesel Gönüllü Toplantısı, 2 Aralık Cumartesi günü Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. 11 farklı ilden katılımın gerçekleştiği toplantı sonundaki panelde Kaz Dağları’na dikkat çekildi.

2 Aralık Cumartesi günü, TEMA Vakfı Çanakkale Bölgesel Gönüllü Toplantısı, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Troya Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Saat 10:00’da başlayan toplantıya Türkiye’nin 11 farklı şehrinden gelen yaklaşık 300 TEMA gönüllüsü katılım sağladı. Toplantıya gönüllüler ile birlikte TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç, Genel Müdürü Oben Akyol, Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş, Çanakkale İl Temsilcisi Hakan Karan ve TEMA Vakfı çalışanları da katıldı.

“KAZ DAĞLARI’NIN ÖNEMİNİ KAVRAMALIYIZ”
Program; TEMA Vakfı Çanakkale İl Temsilcisi Hakan Karan, Genel Müdür Yardımcısı Başak Yalvaç Özçağdaş, Genel Müdür Oben Akyol’un açılış konuşmalarıyla başladı. Etkinlik ve öğle yemeğinin ardından TEMA Vakfı Proje Koordinatörü Özlem Katısöz’ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen “Çanakkale ve Çevresinde Havanın ve Toprağın Geleceği” konulu panelde TEMA Vakfı Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş ve TEMA Vakfı Gönüllüsü Demet Çavuşgil gönüllüleri bilgilendirdi. Panelin başından itibaren dikkat çekilen nokta ise Kaz Dağları oldu. TEMA Vakfı Gönüllüsü Demet Çavuşgil’in sunumuyla başlayan panalde Çavuşgil şu ifadeleri kullandı: “Son 2 yıldır gündemimizi kaplayan Yenice, Çanakkale Termik santraline değinmek istiyoruz. Mücadelemizi verdik. Yapabildiklerimiz ve yapamadıklarımız var. Ama bunlardan önce Yenice’nin de içinde bulunduğu Kaz Dağları’nın önemini kavramalıyız. Çanakkale değil de Kaz Dağları olarak bahsetmemizin sebebi ise dağların bulundukları alanlarda su, hava gibi birçok şeyi etkiliyor olması. İda Dağı ise antik çağdan beri önemi bilinen bir dağ. Yarımada’ya hayat veren de Kaz Dağları’dır. O yüzden de çok önemlidir.”

Yıldız Sağlam

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech