Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Engelliler Günü’nde yeni bina müjdesi

Engelliler Günü’nde yeni bina müjdesi

3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinlikleri kapsamında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Golf Çay Bahçesi’nden Truva Atı’na kadar farkındalık yürüyüşü gerçekleştirildi. Yürüyüşün ardından gazetemize konuşan İl Müdürü Ersin Fırat, Çanakkaleli engellilerin ve ailelerinin nefes alabilecekleri yeni bir bina yapılacağı müjdesini verdi.

Pazar Günü saat 14:00’da Golf Çay Bahçesi önünde toplanan kalabalık, Truva Atı’na kadar farkındalık yürüyüşü gerçekleştirdi. Burada günün anlam ve önemine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirilirken, yürüyüşe Çanakkale’nin kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşları ve vatandaşlar katılarak destek verdi.

Truva Atı önünde gerçekleştirilen kitlesel basın açıklamasının ardından gazetemize konuşan İl Müdürü Ersin Fırat, Türkiye nüfusunun yüzde 12’sini engelli bireylerin oluşturduğunu ve aileleriyle birlikte bu sayının 25 Milyona tekabül ettiğini belirtti. Fırat, “Bu azımsanamayacak bir sayı… Bugün de Çanakkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde engelli sorunlarını dile getirmek ve çözüm odaklı çalışmak için bir arada bulunduk. Engelli kardeşlerimize destek vermek amacıyla bir araya geldik.

“KATKILARI YETERLİ HALE GETİRMEYE GAYRET EDİYORUZ”

“Amacımız engellilerimizi hayata hazırlamak ve tabii hayatlarını kolaylaştırmak. Engelli destek programları vasıtasıyla; engelli istihdamının artırılması, kamusal alanda engelli kardeşlerimizin erişebilirliğini kolaylaştırıyoruz. Ciddi manada katkılar sağlanıyor. Ancak bu katkılar elbette yeterli değildir. Yeterli hale getirmek için de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak bakanlıkla el ele çalışmalarımızı artırarak devam ettiriyoruz. Kamu kurumları ile işbirliği içerisinde çalışıyoruz. Bu kapsamda 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum. Bütün engellilerimize de sağlık sıhhat afiyet diliyorum.” diye konuştu.

Konuşmasının sonunda Esenler Mahallesi’ne yeni bir yaşam merkezi yapılacağının da müjdesini veren Fırat, 5 katlı yapılması planlanan bina için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’ndan onay beklediklerini ifade etti. Eylem Gözeldere

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech