Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Vekil Öz’den dekont değerlendirmesi

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu “AKP, 15 senedir hazinenin içini boşalttı. Yetimin çiftçinin hakkını yedi. Gereği seçimlerde yapılacaktır.” dedi.

CHP Merkez İlçe Başkanı adaylığını bir basın açıklaması ile duyuran Yüksek Özdemir’e destek olmak için parti binasına gelen CHP Milletvekili Bülent Öz, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakınlarının, vergi cenneti olarak bilinen Man Adası’nda kurulan bir şirkete milyonlarca dolar para gönderdiği iddiası ile ilgili gazetecilerin sorularını yanıtladı.

GEREĞİ SEÇİMLERDE YAPILACAK”

Milletvekili Öz, AK Parti zihniyetinin 15 senedir hazinenin içini boşalttığını ifade ederek; “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlunun, yakınlarının, önceki özel kalem müdürünün Man Adası’nda bir şirket kurarak aktardığı paralar belgelenmiştir. Her zamanki gibi bu belgelerin sahte olduğu iddia edildi. Bu belgeler sahte değildir. bu makuzların üzerinde numarasından tutun, para transferlerinin yapıldığına dair swift numaraları mevcuttur. Parti Sözcümüz Bülent Tezcan, bu belgeleri basına dağıttı. Basın da belgeleri inceleyecek. AKP, her zaman olduğu gibi Cumhuriyet Halk Partisinin her söylediğine yalan iftira diyerek bir algı yaratmaya çalışıyor. Aslında maalesef AKP bu devletin hazinesini n içini 15 senedir boşaltıyor. Milletimizin parasını, yetimin hakkını, çiftçimizin emeklimizin hakkını illegal yollarla paraları yurt dışına transfer ediyor, ülke ekonomisini yerle bir ediyor. Bu gerçeği Türk milleti ve kamuoyu görecektir. Gereğini de seçimlerde yapacaktır.” dedi.

DAVANIN SONUCUNU BEKLİYORUZ”

Amerika’da görülen ambargo davasının Türkiye Cumhuriyetini uluslararası basında rencide ettiğini de sözlerine ekleyen Milletvekili Öz; “Dört bakanın yolsuzluklarını ve Reza Zarrab ile ilişkilerini kamuoyu ile biz hep paylaştık. Bu davada da olduğu gibi AKP hep bu ilişkiler içerisinde idi. Bu dava Türkiye Cumhuriyeti açısından dünya kamuoyunda hoş bir görüntü değildir. AKP maalesef Türkiye Cumhuriyeti devletini 15 yıldan beri rencide ediyor, ne hukuk kaldı, ne ekonomi kaldı. Davanın sonucunu bekliyoruz.” dedi.

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech