Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Engelli vatandaşa istihdam kolaylığı

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü

İŞKUR Çanakkale İl Müdürlüğü engelli vatandaşlar ile engelli istihdamı sağlayacak firmaları bir araya getirmeye devam ediyor. Bir hafta içerisinde 100’ü aşkın engelli vatandaş ile firmalar mülakat gerçekleştirdi.

Uzun süredir yapılmaya devam edilen ve engelli iş arayanlar ile firmaları buluşturan İŞKUR; bu hafta, 100’den fazla engelli vatandaşı firmalar ile görüştürdü. İlçe Belediyeleri ve İl Müdürlüğünde yapılan mülakatlar ile aktif iş arayan engelli vatandaş kendisini firmalara anlatıyor. Böylece aynı anda birçok firmaya kendisini anlatma fırsatı buluyor. Engelli vatandaşın özgüven kazanması ve motivasyonu anlamında yüksek fayda sağlayan bu uygulama ile birçok engelli vatandaş aktif çalışan olma şansını yakaladı. Aynı zamanda bir çok firmada kanuni zorunluluk olan engelli istihdamını yerine getirmiş oldu.

Yeterli sayıda görüşmeye katılmasına rağmen aktif çalışan olma fırsatını yakalayamayan engelli vatandaşlar için de “İş Kulübü” kuruldu. Burada alanında uzman kişiler ile birebir görüşme yapan engelli vatandaşların neden ya da hangi sorun sebebi ile bir işe giremediği üzerine çalışılıyor, aynı zamanda mülakat eğitimleri veriliyor.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech