Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Renklere özgürlük veren kadın aday

Kepez Belediyesi Meclis Üyesi Emekli öğretmen Yüksel Özdemir, yaklaşan CHP Merkez İlçe Kongresi’nde başkanlığı’na aday olduğunu açıklayarak; “Renklere özgürlük, renklere demokrasi verelim.” dedi.

Kepez Belediyesi Meclis Üyesi Emekli Öğretmen Yüksel Özdemir, Cumhuriyet Halk Partisi Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 10 Aralık Pazar günü yapılacak olan CHP Çanakkale Merkez İlçe Başkanlığına aday olduğunu açıkladı. CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz ve Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan da açıklama sırasında Özdemir’in yanında yer aldı. Özdemir tarafından yapılan açıklamaya destek amaçlı çok sayıda partili katıldı.

RENKLERE ÖZGÜRLÜK

Özdemir adaylık gerekçelerini ve yapacağı çalışmaları şu sözleriyle açıkladı:

“Son delege seçimlerinde, partimizin ve üye delegelerinin iradesi dışında olumsuz gelişmeler yaşanmıştır. Kamuoyuna yansıyan bu olumsuzluklar partimize zarar vermiştir. Bu olumsuzluklar kabul edilemez. Sen ben değil biz olarak birlikte olmak, Çanakkale’nin sorunlarına çözüm üretmek, hükümet politikalarının yereldeki uygulamalarının takipçisi olmak için Merkez İlçe Başkanlığı’na aday oldum. Parti tüzüğümüzün dördüncü maddesine göre, CHP’nin üyeleri için siyasal yaşamda görev almak onurlu bir toplum hizmetidir. Siyasal görevler, özel çıkarlar için kullanılamaz. Siyasi yaşamda etkinlik kazanmak için kimseye kişisel yarar sağlanamaz. Bu tüzüğe bağlı kalarak görevimi en iyi şekilde yapacağıma inancımla söz veriyorum. Renklere özgürlük verelim, renklere demokrasi verelim. Bizim işimiz partimizi büyütmek, örgütümüzü güçlendirmektir. Bizim işimiz belediye başkanlarımıza kamuoyu önünde sahip çıkmaktır. Bizim işimiz ilk seçimlerde yerelde ve genelde iktidar olmaktır.”

Dilek Akşen

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech