Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Aslında çok kolaymış

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, katıldığı bir okul ziyaretinde bir zamanlar kentin gündeminde yer alan Bahriye Üçok Caddesi üzerindeki orta refüjü, kaldıracaklarını belirtti.

Çanakkale Belediyesi tarafından yaklaşık iki buçuk yıl önce Bahriye Üçok Caddesi’nde yapılan refüj yüzünden cadde esnafı mağdur olmuş, konu sık sık yerel medyada gündeme gelmişti. İş yerine malzeme indirme veya yükleme esnasında zaten dar olan yolun kapanması ve caddede trafik oluşması yüzünden hemen her gün problem yaşayan esnaf, refüjün kaldırılması için Belediyeye sürekli talepte bulunduğunu, caddenin refüjle bölünmesinden sonra müşterilerin araçlarını durdurarak alışveriş yapma imkânının bile ortadan kalktığını her fırsatta dile getirmişti. Yıllardır Bahriye Üçok Caddesi girişinde pastane işletmeciliği yapan Süleyman Büyükgaga, geçtiğimiz yıl cadde üzerindeki 36 esnafı temsilen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı telefonla aradığını belirtmiş, ancak yapılan konuşmanın içeriği, asıl sorun olan refüjün önüne geçmişti.

ÖĞRETMEN TALEP ETTİ BAŞKAN KABUL ETTİ

Çanakkale Belediyesine çok kez talepte bulunulduğunu belirten cadde esnafı, belediyenin bu sorunu görmezden geldiğini belirtmişti. Esnafın yıllardır talepte bulunması, bu kapsamda 36 esnafı temsilen görüşmelerin yapılmasının akabinde dahi ısrarla kaldırılmayan orta refüj sorunu, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın Ömer Mart Ortaokuluna yaptığı ziyarette tekrar gündeme geldi. Okulda görev yapan bir öğretmenin Bahriye Üçok Caddesi üzerinde bulunan refüj nedeniyle araçlarını kısa bir zamanlığına dahi park etseler otobüslerin geçemediğini ve durumdan duydukları rahatsızlığı belirtmesi üzerine Başkan Gökhan refüjü kaldıracaklarını belirtti. Dikkat çeken nokta ise çok sayıda esnafı yıllardır olumsuz etkileyen, esnafların mağduriyetlerine yol açan, 36 esnafın temsil edilmesiyle Başkan’la görüşülen ancak yine de kaldırılmayan refüjün, öğretmenin talebi üzerine kaldırılmasına olumlu yanıt verilmesi oldu.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech