Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Çiftçinin borçları ertelendi!

Ağustos ayında Lapseki’de yaşanan

Ağustos ayında Lapseki’de yaşanan dolu felaketinin ardından manşetten duyurduğumuz afetzedelerin “Borçlarımızı erteleyin” çağrısına AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Bülent Turan gazetemiz aracılığı ile cevap vermiş, “Çiftçimizin yanındayız. Afetzede üreticilerimizin borçlarını erteleyeceğiz.” demişti. AK Parti Grup Başkanvekili Turan sözünü tuttu, borçlar ertelendi.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Lâpseki’de yaşanan afet sonrasında piyasa değeri 15 Milyon lirayı bulan şeftali zarar gördü. Elde kalan şeftaliler çöpe gidince üreticiler ne yapacaklarını şaşırdı. Lâpsekili afetzedeler yaptığımız görüşmeler kanalıyla mesajlarını siyasi büyüklere ileterek bu yıl kredi borçlarının ertelenmesini istemişti. Üreticilerin kredi borçlarını erteleme kararı resmi gazetede yayınlanarak ertelendi. Konu hakkında AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan açıklamalarda bulundu.

Üreticilere rahat bir nefes aldırmak adına çalışma yaptıklarını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Yaz ayında Çanakkalemizde üzücü bir olayla karşı karşıya kaldık. Meydana gelen afet sonucunda üreticilerimiz ciddi zarar gördü. İlk günden itibaren yaralarını sarmak için çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda hemşehrilerimize rahat bir nefes aldırmak adına kredilerinin ertelenmesi için yetkili kurumlarımızla görüşmeler başlattık. Bürokraside yaşanan bazı aksaklıklardan dolayı gecikme yaşansa da Cumhurbaşkanımızın onayıyla nihai sonuca gelindi. Yayınlanan Resmi Gazete ile beraber üreticilerimizin kredi borçları ertelendi. Bir sözümüzü daha yerine getirmenin gururunu yaşıyoruz. Şehrimize hayırlı olsun.” dedi.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech