Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Armağan Aydeğer’e kefilim”

ÇATOD tarafından düzenlenecek olan

ÇATOD tarafından düzenlenecek olan ‘Uluslararası Ege Yemekleri Festivali’ kapsamında yerel basında çıkan olumsuz haberlere son noktayı ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu koydu.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, ÇTSO Kasım ayı Meclis Toplantısında yaptığı konuşmada, ÇATOD tarafından yapılacak olan ‘Uluslararası Ege Yemekleri Festivali’ ekseninde yerel basında çıkan olumsuz haberleri eleştirerek, ÇATOD’a ve ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer’e sahip çıktı.

“KİMSE KİMSENİN VATAN SEVGİSİNİ SORGULAMAYA KALKMASIN”

Başkan Semizoğlu konuyla ilgili konuşmasında şunları söyledi: “Son günlerde gazetelerde ÇATOD hakkında dezenformasyon yapanlara bu tutumu yakıştırmıyorum. ÇATOD Başkanı ve aynı zamanda Meclis Üyemiz olan Armağan Aydeğer’e kefilim ve kendisini çalışkan, bilgili bir kişi olarak tanıyorum. Ayrıca kendisine yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendisini ilimiz turizm pastasını büyütmeye çalışan bir insan olarak tanıyorum. Turkcell Gelibolu Maratonu ile ilimizi uluslararası basında canlı yayına konu olmasını sağlayan, yine Troia 2018 projesinin mimarlarından olan Meclis Üyemize haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Kimse kimsenin vatan sevgisini, Allah sevgisini tartışmaya kalkmasın. Arkadaşımızın başında bulunduğu dernek, turizmi geliştirmek adına bir yemek festivali düzenlenmesine ön ayak oluyorsa bunu vatanı satmakla özdeşleştirenler düşünmelidir. Maraton, ralli, festival gibi etkinlikler ilimizin, hatta ülkemizin yaşanılabilir ve bu tür etkinliklerin yapılabilir bir yer olduğunu kanıtlar. Türkiye’nin dünyadan bakış açısı için çok önemlidir.”

“TURİZM DOSTLUK VE DİYALOĞUN DİLİDİR”

ÇATOD Başkanı Armağan Aydeğer ise konuyla alakalı söz alarak şunları dile getirdi: “Turizm dostluk ve diyaloğun dilidir. On binlerce soydaşımız balkan coğrafyasında yaşamaktadır. Toplumlar arası diyalog kültürü ile siyasi diyalog faklıdır. Toplumlar arası diyaloğun paydasında komşuluk, dostluk, insani değerler, kültürel ve sosyal ilişkiler yatar. Bunun yanında geçmişte ve günümüzde ülkemiz aleyhine yapılan her türlü alçak girişime karşı hiçbir zaman bir töleransımız söz konusu dahi olamayacağı gibi, bu tür alçak hareketlere karşı en güçlü direnç noktalarından biri olduğumuzu hatırlatmak isteriz. Uluslararası Ege Yemekleri Festivali çalışmasını destekleyen tüm kamu ve sivil toplum kuruluşlarımıza, açık desteklerini ifade eden Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası’na, teşekkür ederim. Yönetim Kurulu Başkanımız Selçuk Semizoğlu’nun ÇATOD ile ilgili son dönemde gerçekleştirilen gerçek dışı haksız eleştirilere karşı yapmış olduğu açıklamalar ve değerli destekleri için şükranlarımı sunuyorum.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech