Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yangınla Gelen Mağduriyet

Önceki Salı gece İsmetpaşa

Önceki Salı gece İsmetpaşa Mahallesi Gizem Sokak’ta bulunan bir apartmanın 4’üncü katında çıkan yangın sonrası, bir üst kat da kullanılamayacak hale geldi. Yangının altından çıkan hikaye ise yürekleri burkacak cinsten.

Pazartesi’yi Salı’ya bağlayan gece yarısı saat 03.00’da İsmetpaşa Mahallesi Gizem Sokak’ta 5 katlı bir apartmanın 4’üncü katında yangın çıkmış, daire kullanılamayacak hale gelmişti. ÇOMÜ öğrencilerinin kiracı olarak oturduğu dairede çıkan yangının nedeni ile alakalı araştırmalar sürerken yangının altından yürekleri burkan bir hikaye çıktı. Yanan dairenin üst katında Eşi, Kızı, Oğlu ve Torunu ile yaşayan Ahmet Kart yangın gecesini ve sonrasında yaşadıkları mağduriyeti anlattı. Çıkan yangın sonrası evlerinin kullanılamaz hale geldiğini ve şu an komşularında kaldıklarını belirten Kart, işsiz olduğunu belirterek yardım talebinde bulundu.

“ÖĞRENCİLER UYANDIRMASA ÖLEBİLİRDİK”

Ahmet Kart yangın gecesini ve sonrasını şu şekilde anlattı:”Yangın gece 03.00’te başladı. Yorgun ve uykusuzdum. Alt katımızdan gelen bağırtı seslerini çok geç duydum. Kalkınca hemen mutfağın balkonuna koştum. Kapıyı açtığım gibi alevler yüzüme vurdu. Kapıyı kapatamadan kendimi içeriye zor attım. Panikle mutfağın kapısını açınca alevlerle beraber her yer simsiyah is ve duman oldu. Apartmanda benim kadar etkilenen başka daire yok. O akşam yangın çıkan dairedeki öğrenciler  bizi uyandırmasa dumandan etkilenip ölebilirdik.”

“YARDIM BEKLİYORUM”

“2 gündür komşularda kalıyoruz. Evimiz şu anda oturulacak durumda değil. Mağdur olduk. Bu daha evin temizlenmiş hali. Eşim, kızım, oğlum ve torunumla 5 kişi yaşıyorduk bu evde. Benim düzenli ve devamlı bir işim yok. Oğlum da liseden terk ve o da işsiz. Temizliğe devam ediyoruz ama pek temizlenecek gibi durmuyor. Evi boyatmam da gerekiyor. Masraf gerekiyor ama şu anda bu durum nedeniyle çalışamıyorum. Duyarlı kişilerden yardım bekliyorum.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech