Vahit Tunalı öğretmenlerden eğitim gezisi

Vahit Tuna Anadolu Lisesi, Erasmus projesi kapsamındaki yurt dışı eğitim gezilerine ara vermeden devam ediyor. Çalışma programına göre, Biyoloji öğretmeni Belma Acar tarafından “Muz’dan DNA izolasyonu” konulu deney görsel materyaller eşliğinde Polonyalı öğrencilerle birlikte gerçekleştirildi.

Vahit Tuna Anadolu Lisesi, proje çalışmalarına yurt dışında devam ediyor. Okul öğretmenleri Erasmus + “Moving forward with key Competences” projesi kapsamında, Polonya’nın Bytom kentindeki Zespol Szkol Ogolnoksztalcacych okulunda çalışmalarına devam etti.

Projenin Türkiye koordinatörü Sıdıka Ergüven, Biyoloji öğretmeni Belma Acar ve İngilizce öğretmeni İpek Çapaz’dan oluşan çalışma ekibi Polonya’ya hareket etti. Çalışma programına göre, Biyoloji öğretmeni Belma Acar tarafından “Muz’dan DNA izolasyonu” konulu deney görsel materyaller eşliğinde Polonyalı öğrencilerle birlikte gerçekleştirilmiş ardından okuldaki diğer Biyoloji, Coğrafya ve Matematik dersleri izlendi. Öğleden sonra ise Şehir Tanıtım ve Dış ilişkiler ofisi ziyaret edilerek bu ofisin yaptığı uluslar arası çalışmalar hakkında bilgiler alınarak ilk gün programı tamamlandı.

Programın ikinci gününde Drama, Biyoloji ve Coğrafya dersleri ile öğrencilerde öğrenmenin motivasyonunu konu alan workshop gerçekleştirildi. Katowice’deki Silesian müzesi ziyaretini kapsayan öğleden sonraki sosyal etkinliklerle programın ikinci günü tamamlandı.

Üçüncü gün Silesian Üniversitesi Jeoloji ve Yerbilimleri bölümü ziyaret edilerek bölümde yer alan müzeler tanıtıldı, Tarnowskie Gory bölgesinde yer alan ve müzeye dönüştürülen bir gümüş madenine gezi gerçekleştirildi.

Dördüncü gün ise Fizik, Matematik ve Biyoloji derslerinden oluşan yoğun programı, konuk okuldaki incelemeler izlendi.

Dilek Akşen, , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com