Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Tarsus’un öğrencilerine Çanakkale’den kitap jesti

Pikamp kamp grubu üyeleri,

Pikamp kamp grubu üyeleri, sık sık sosyal sorumluluk projeleri ile gündeme geliyor. Aktif grup, bu kez de Mersin’in Tarsus ilçesi, Taşobası Köyü çocuklarına kitap yardımında bulundu.

Türkiye’nin farklı illerinden bir araya gelen ve geçtiğimiz yıldan bu yana çok sayıda farkındalık kampı düzenleyen PİKAMP, gönüllülük esasına dayalı projelere imza atmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden Tarsus’un Taşobası Köyü ilk ve ortaokuluna kütüphane kurulacağı bilgisini alan grup üyeleri, geçtiğimiz aylarda Çanakkale’de bir kitap bağış kampanyası başlatmıştı. Duvar Bar, Barduck, Hayal Kahvesi Çanakkale, Gergedan Cafe&Bar, Joker Bar, Akava, Jack’n Pub, Rockoon Cafe/Bar ve Sünger Shot House gibi bir çok işletme ve şahsın desteklediği proje kapsamında toplanan kitaplar, köy okuluna gönderildi. Ansiklopedilerden, dünya klasiklerine, bilimsel yayınlardan sanat kitaplarına yüzlerce yayın önceki gün köy okuluna ulaştı.

PROJE KOORDİNATÖRLERİNDEN TEŞEKKÜR

Pikamp üyelerinden Burak Çiftci ve Y. Utku Cüce konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Çanakkale’de Pikamp olarak böyle bir oluşum meydana geldiği için mutluyuz. Her zaman dediğimiz gibi kamp yapmak sadece çadır kurmak değil. Bizler gerçekleştirdiğimiz kamp buluşmalarında önceden planlamalarımızı yapıyor, kampa yeni katılan arkadaşlara Çanakkale’nin doğal güzelliklerinden bahsediyoruz. Onlara Kazdağları’nın önemini ve bu coğrafyadaki değerini anlatmaya çalışıyoruz. Aynı zamanda da elimizden geldiği sürece sosyal sorumluluk projeleri oluşturuyoruz. Sosyal medyadan Tarsus’un Taşobası Köyü’ne bir kütüphane kurulacağını duyduk. Çanakkale’den bizlerin de küçük de olsa bir katkısı olabileceğini düşünerek, yine sosyal medya üzerinden kampanya çağrısında bulunduk. Kentin işletmelerinden de büyük destek geldi. Yaklaşık 12-13 işletme bizlerin arkasında olduğunu söyledi. 1 ay boyunca yüzlerce kitap topladık ve geçtiğimiz günlerde kitapları kargoladık. Kitaplar çocuklara ulaştı. Bizlere destek veren, maddi manevi yanımızda olan tüm işletme ve kişilere teşekkür ediyoruz. Bir çocuk güler, dünya güler.” Aslı Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech