Semizoğlu: Helvayı BİRLİKTE Yapalım

Başkan Semizoğlu: Un, şeker, su ve ocak hazır…

Helvayı BİRLİKTE Yapalım

Yeni yerine geçmesi için gerekli sürecin başlatıldığı Küçük Sanayi Sitesi ile ilgili, esnafların ardından Sivil Toplum Kuruluşları ve Odalar gazetemize değerlendirmelerde bulundu. Konunun muhataplarından biri olan Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da gazeteniz Gündem’e yaptığı açıklamada Çanakkale’nin bir an önce bu hizmete kavuşması gerektiğini belirtti.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu da gazetemize yaptığı açıklamada Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu ile yaptıkları toplantının ayrıntılarını anlatırken, “Unun, şekerin, suyun ve ocağın hazır olduğu bu ortamda bize sadece sayın vekillerimizin desteği ile helvayı yapmak kalıyor.” diye konuştu.

Semizoğlu, açıklamasına şu ifadelerle devam etti;

“Kimin başlattığı, kimin kurdelesini keserek açılışını yaptığı hiç önemli değil. Çanakkale bir an önce bu hizmete kavuşmalı… ÇTSO yönetimi olarak, Küçük Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu ile yapılan toplantı sonucunda Işıklar köyü merasının 560 dönümlük kısmının bir an evvel Çanakkale esnafı ve tüccarının kullanımına açılması için görüştük.

Her iki kurumda da faaliyet gösteren üyelerimizin bir an önce bu hizmete kavuşması için büyük parseli Küçük Sanayi Sitesi koordinasyonuna bıraktık. Diğer küçük parselde de biz ÇTSO olarak gıda ve inşaat alanında faaliyet gösteren üyelerimiz için bir site yapmak arzusu içindeyiz. Sanayi ve Ticaret Bakanlığının konuyla ilgili sağlamış olduğu 3 yıl ödemesiz toplam 13 yıl vadeli kredi (çok düşük faizli) bu iş için fırsattır. Dün onaylanan torba yasanın içindeki mera arazilerinin ot parası ödenerek kullanıma açılması da bir fırsattır. Esnaf odası ve Çanakkale Belediyesi ile yaptığımız aylık olağan görüşmelerde Belediye Başkanı Ülgür Gökhan da bu konudaki desteklerini açıkça beyan etmişlerdir.

Unun, şekerin, suyun ve ocağın hazır olduğu bu ortamda bize sadece sayın vekillerimizin desteği ile helvayı yapmak kalıyor.”

“KİMİN YAPTIĞI ÖNEMLİ DEĞİL”

“Çanakkale hiçbir zaman Ankara siyasetinde güçlü olmamıştır. Başarı ile yürüttüğü göreve tekrar seçilen ve bugüne kadar kapısını çaldığımızda bizi geri çevirmeyen Sayın TBMM Grup Başkanvekili Bülent Turan Bey’e, on yılı aşkın süre Özel İdare Genel Sekreterliğini başarı ile yapan ve köylüsü-kentlisi tüm Çanakkalelilerin beğenisini ve sevgisini kazanan vekilimiz Sayın Ayhan Gider Bey’e ve yine üç dönem Çanakkale Milletvekilliği yapmış Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Daniş Bey’e, yine Çanakkale iş alemi olarak ricamız bu projeye sahip çıkmaları ve Çanakkale tüccarını ve kenti bir an evvel bu proje ile tanıştırmalarıdır.

Yine CHP Milletvekillerimizin Sayın Av. Muharrem Erkek ve Bülent Öz beylere de bugüne kadar bizi kırmadıkları için teşekkür ediyor ve bu projede de yine desteklerini istiyoruz.

Çanakkale iş alemi olarak aynı dilden konuşmalı ve birlikte hareket etmeliyiz. Bu anlayışla çalışıyoruz ve çalışmaya devam edeceğiz. Bir daha vurguluyorum; projenin kimin olduğu, kimin desteklediği, kimin yaptığı, kimin açacağı hiç önemli değil. Benim için önemli olan Çanakkale halkına ve Çanakkale esnafına faydalı projeleri hayata geçirmektir.” G. Nermin YıldızBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.