LGBTİ İnisiyatifi’nden sahil temizliği

Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi; 2 Aralık Cumartesi günü, sahildeki çöpleri temizleyerek yalnızca LGBTİ değil tüm canlıların haklarının korunması gerektiğine dikkat çekecek.

Çanakkale LGBTİ İnisiyatifi yasaklara rağmen buradayız diyerek sokağa çıkıp etkinliklerine devam ediyor. “Sahillerin plastik atıklarla dolup taşmasından, sokakların ve parkların kirlenmesinden, yaşadığımız mahallelerin çöp yığınlarına dönmesinden kaygılanan komşularınızız. Devletin bizi hapsetmeye çalıştığı evlerin aksine biz okullarda, is yerlerinde ve sokaklardayız.” diyen inisiyatif üyeleri sahil temizleyecek.
İnisiyatif üyeleri: “Yalnızca LGBTİ+ için değil, tüm canlıların, kadınların, işçilerin, engellilerin, hayvanların ve doğanın hakları için mücadele ediyoruz.” ifadelerini eyleme dökerek sahil boyundaki çöp ve plastikleri toplamak için bir araya geliyor.
Deniz canlılarının hayatlarını tehdit eden çöplerin toplanması 2 Aralık Cumartesi günü 13.00 de Dabakoğlu Tesisleri’nin önünden başlayarak sahil boyunca devam edecek.

Yıldız Sağlam

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com