Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇTSO’da “Stratejik Eğitim”

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, UR-GE projesi kapsamında ilk eğitim faaliyeti olan “Stratejik Eğitim” çalışmasını gerçekleştirdi.

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası haber bültenine göre; Oda tarafından Çanakkale ve Balıkesir’de faaliyet gösteren firmalarla yürütülmekte olduğu ve Ekonomi Bakanlığı tarafından desteklenen “Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi” UR-GE projesi kapsamında ilk eğitim faaliyeti olan “Stratejik Eğitim” çalışmasını gerçekleştirdi.

Çalışma 28 Kasım 2017 Salı günü ÇTSO Kongre Fuar Merkezi’nde gerçekleştirildi. Çanakkale ve Balıkesir’den 18 firmadan toplam 32 katılımcının yer aldığı eğitimlere; Akuatek Su Ürünleri, Anadolu Etap, Atiye Laçin Gıda, Balıkesir Un, Bozcaada Velidede, Çelik Grup, Çetinkaya Peynircilik, Dizem Yapı Gıda, Fer-Çelik Ambalaj, Gelibolu Zaferler Çiftliği, İÇDAŞ Dış Ticaret, İda Bahçe Organik, Karadane Zeytincilik, Tatlan Pazarlama, Tellioğlu Yem Gıda, Tunç Müşavirlik ve Yakşi Su Ürünleri firmaları katıldı.

Başkent Üniversitesi İşletme Yönetimi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ünsal Sığrı tarafından gerçekleştirilen Eğitim çalışmasında ilk olarak rekabet ve strateji mantığının pekiştirilmesi amacıyla “Rekabetçilik ve Strateji” oyunu oynanarak katılımcılar arasında sinerji oluşturuldu.

Konuyla ilgili bilgi veren Genel Sekreter Sema Sandal, kümelenme mantığıyla rekabetçiliğin arttırılmasını hedefledikleri UR-GE projesinin planladıkları şekilde yoluna devam ettiğini ve firmaların faaliyetlerin gerçekleştikçe ilgisinin arttığını belirterek, Oda olarak hedeflerinin Ülkemizin ihracat hedeflerine Çanakkale’den daha fazla katkı sumak ve gerçekleştirmekte oldukları projenin Ekonomi Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde iyi uygulama örnekleri arasında gösterilmesi olduğunu söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech