Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Metruk bina pislik yuvası oldu

Bahriye Üçok Caddesi’nde yeniden

Bahriye Üçok Caddesi’nde yeniden yapılmak üzere yıkılması beklenen ev harabeye döndü. Kötü görüntüsü bir yana fare ve berduşların evi haline gelen yapı, çevresindeki vatandaşların sorunu haline geldi.
Bahriye Üçok Caddesi’nde bulunan 2 katlı bina, esnafın verdiği bilgiye göre; yaklaşık 6 ay önce yeniden yapılmak üzere müteahhitlere verildi. İçi boşaltılan bina, aylar geçmesine rağmen yıkılmadı. Kocaman bir çöplük haline dönüşen ev, çevresini de rahatsız etmeye başladı. Vatandaşlar; fareler ve alkol, uyuşturucu kullananları yuvası haline geldiği söylenen evin yıkılması için çağrıda bulundular. Ev, özellikle gıda üzerine çalışan esnafın derdi olmuş durumda… Bir an önce bu sorunun çözülmesini isteyen vatandaşlar, ağız birliğiyle bu sorundan kurtulmak istediklerini ifade ettiler.

ESNAF BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR
Sefa Sarıkülçe-Yufkacı
“Benim dükkanım bu binanın tam karşısında. Yıkılmadıkça harabeye döndü. Hepimiz şikayetçiyiz. Fareler cirit atıyor. Gıda işletmesi olduğumuz için tedirgin oluyoruz. Belediyeye birçok kez şikayet ettik, çare bulunmadı. Müşterilerimize yansımadan bu durumdan kurtulmak istiyoruz. Tüm berduşlar burada…”

Süleyman Büyükgaga-Bayır Pastanesi
“Hemen yan tarafımızdaki bina yıkılıp yeniden yapılacaktı. 5-6 ayı geçti henüz bir çalışma yapıldığını göremedik. İçi boşaltıldı, öylece kaldı. Pislik yuvası haline geldi. Alkolikler, gidecek yeri olmayanlar hep burada… Pislik içinde ve geceleri farelerden geçilmiyor. Gıda işinin içerisinde olduğumuz için daha büyük sorun halini alıyor. Belediyeye kaç kez şikayet ettik ama bir yere varamadık. Karşısında ve yanında oturan aileler, işyerleri hepsi için ayrı sorun. Yapacak olan firmanın türlü sebeplerden işi uzamış olabilir, bu bizi ilgilendiren bir durum değil. Ancak çevre düşünülerek temiz kalmalı. Etrafı bile çevrilmedi.”
Tarık Güven-Güven Piliç:
“Bu yapının yıkılmasını bekliyoruz. Durmuş, aksamış olabilir ancak etrafı bile çevrilmedi. Burası pislik içinde… Hemen dükkanımın yan tarafında ve burada çoğumuz gıda işi ile uğraşıyoruz. Bu nedenle zor durumda kalıyoruz. Evsizler, alkolikler, uyuşturucu kullananların yuvası haline geldi. Geçenlerde ölen Mestan da burada kalıyordu. Şikayet de ettik fakat sonuç alamadık. Bir an önce çözülmesini istiyoruz.”

ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA ÇÖZÜLECEK
Binanın yapımını üstlenen Elektro Yapı’dan aldığımız bilgiye göre; ise bina için kat artışı talebi yapıldı. Talebin meclis onayını bekleyen yapı şirketi sürenin bu yüzden uzadığını ifade ederek önümüzdeki hafta çözülerek mağduriyetlerin giderileceğini belirtti.

Yıldız Sağlam – G. Nermin Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech