Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hem inşaat hem otlak

Çanakkale’nin yükselen arazilerinden olan

Çanakkale’nin yükselen arazilerinden olan Karacaören Ovası’nda görülen koyunlar arazinin neden imara açıldığını sorgulattı. Karacaören köy halkının küçükbaş hayvanlarını, Karacaören Ovası’nda otlatması ve faal olarak devam eden inşaatların yanında otlayan koyunlar, hem inşaat hem otlak dedirtti.

Kentin yeni yapılaşma bölgelerinden olan imara açılan Karacaören arazisinde inşaat faaliyetleri son sürat devam ediyor. Çanakkale Belediyesi devam eden inşaat çalışmalarına paralel olarak bölgede alt yapı çalışması yürütüyor. Bölge Esenler Mahallesi’nin uzantısı olarak büyümeye genişlemeye başladı.

Çanakkale Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre bölgedeki şehirleşmede otopark sorunu yaşanmayacak. Her yerleşim alanı otopark sorununu kendi bünyesinde çözecek ve sitelerin altlarında yer altı otoparkı bulunacak. Bu olumlu gelişmelerin yanında köy ve kent hayatının birbirine sentez olma çabası ve karışıklığı da geçtiğimiz günlerde objektiflere yansıdı.

İnşaat faaliyetlerinin son sürat devam ettiği bölgede koyunlar otladı. Karacaören köy halkı küçükbaş hayvanlarını verimli tarım arazisi olan ovada otlattı. Birçok köylü hayvanlarını bölgede otlatmaya ve dolaşmaya çıkartıyor. Serbest bir biçimde arazide dolaşan koyunların yanı başında işçiler yeni yerleşim alanlarının tuğlalarını dizdi.

Vatandaş, verimli tarım arazilerinin ve meyve bahçelerinin bulunduğu toprakların imara açılmasını sorgularken, bir yandan da köy yaşamının kent yaşamı içerisinde eridiğini belirtti. Koyunlar bölgeye yakın apartman sakinleri tarafından ilgiyle izlenirken kurtuluş tarım ve hayvancılıkta yorumları yapıldı.

Kent genelinde esnafında, vatandaşında dilinde, ülkenin kurtuluşu “Yerli Üretim” sesleri yükseldi.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech