ALEVİLER NE YAPTI?

Bu ne aymazlık? Bu ne haysiyetsizlik? Bu ne cüretkârlık. Malatya’da, Alevi vatandaşlarımızın kapıları, kırmızı boya ile işaretlenmiş. Bu provokasyonu hangi katil eller yapıyor? CIA mı, Mossad mı? Yoksa içimizdeki İrlandalılar mı? Ne istiyorsunuz, Alevi vatandaşlarımızdan? Onların kapılarını çizdiniz. İşaretlediniz. Bizler de Ülkücüler olarak onların yanındayız. Gelin, bizim kapılarımızı da işaretleyin. Allahsızlar. Kitapsızlar. Haysiyet Cellâtları Aşağıda, bu konu ile ilgili, Mustafa KIVANÇ kardeşimizin,ibretlik yazısını, sizlerle paylaşmak istiyoruz… Biz, biriz, Pir’iz, iriyiz, diriyiz. Alevi’si de, Sünni’si de, Kürt’ü de bizim, Biz Türk Milletiyiz. Buyurun Kıvanç’ın paylaşımına:

Aleviler ne yaptı bize… (?)
Zorla Muharrem orucu mu tutturdu?
Muharrem’de oruç tutmayanı taşa mı tuttu?
Bizleri zorla Cem’e sokup, halka namazı mı kıldırdı?
Hak Muhammed Ali deyip, Semah dönmedik diye, bizi cayır cayır mı yaktı?
 Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytan olmaya mı zorladı?
Haram lokmayı getirip sofranıza mı koydu? Kesip, biçtiklerimize yenmez mi dedi? Bizleri kâfir ilan edip, canınızı ve malınızı helâl mi ilan etti? Aleviler ne yaptı bize. Acımayandan, utanmayandan korktular. Acıma ve utanma duygusunu kaybedeceklerinden, daha çok korktular.

NE YAPTILAR?

Kadını – erkekten, insanı – insandan ayırmadılar. İnsana ve tüm mahlûkata can gözüyle baktılar, onların rızasını almayı kendilerine ibadet bildiler. Avcı olmadılar, geyik oldular, kartaldan kaçan kekliğe çalı oldular. İncindiler incitmediler. Kırıldılar kırmadılar. Öldüler yaşattılar. Zalim olmaktansa, mazlum olmayı yeğlediler. 12 masum-u pakı kendilerine rehber eylediler. Kimseye, inanmadıklarına inan demediler. Hakkı kendilerinde bildiler. Nefislerini dar-ı Mansur’a astılar. Cem olup aşk ile semah döndüler. Dilleri hayr söyledi, kulakları hayr işitti. Yezit, her çağda bu amellerinden gazaba gelip, Alevileri kâfir ilan etti, üstlerine gitti. Onları kırdı, biçti, katletti. Gerçeğin demine Hü, Medet mürvet ya Ali, ya Hüseyin…!” Evet, Mustafa Kıvanç’ın paylaşımı böyle. Ne güzel ö özetlemiş. Biz de, diyoruz k; Alevilik; Hak Muhammed Ali sevgisi, Ehlibeyt sevgisi ve 12 İmam sevgisini kendine rehber edinen inanç ve ibadet yoludur. Alevilik inancında, kişi hak yolunda giderken, eline, beline ve diline sahip olandır. Hak yemeden ve yedirmeden, sevgi, saygı ve hoşgörü ile Mevla’nın yarattığı her canlıya değer verilmesini hedef alandır. Alevi; Hz. Muhammed’e (s.a.v.), Şahı Merdan Hz. Ali’ye (r.a.) ve onun soyundan gelen Ehli Beyte gönülden bağlı… Cem, Semah, Ehlibeyt Namazı, Muharrem yası, Muharrem Orucu gibi ibadetlerini yerine getiren… Özü muhabbet, dostluk ve sevgi olan, her dine, görüşe kıymet veren… Yetmiş iki millete aynı gözle bakan insanlık yolunun bir askeridir. Ve diyoruz ki; bizi, bizden ayırmaya çalışanlara, birliğimizi, dirliğimizi, kardeşliğimizi bozmayla çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Alevi kardeşlerimizin bir Dini var. O da İslam’dır. Ya sizin gibi haysiyetsizlerin dini nedir? Put’a mı? İneğe mi? Taşa, toprağa mı tapıyorsunuz? Aleviler ne yaptı size? Ebenizi mi! Tövbe estağfurullah. Bugün fıkra yok. İdare edin. Sağlıcakla kalın.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.