Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kadın Kadına Dayanışma

25 Kasım Kadına Yönelik

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla Toplumsal Birlik ve Dayanışma Derneği bünyesindeki El Sanatları kurslarına katılan kadınlar, el emeği ürünlerinin satışını yaparak şiddet gören başka kadınlara destek oldu.
Aile ve Sosyal politikalar İl Müdürlüğü çatısı altında kurulmuş olan Toplumsal Birlik ve Dayanışma Derneği’ne ait tezgahlar 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla İskele Meydanı’nda kermes açtı. Kermeste yer alan tezgahlarda satılan her ürünün kadın emeği olması dışında bir diğer özelliği ise gelirinin %10’unun şiddet gören kadınlara gidiyor olmasıydı. Tezgahlarda takıdan örgüye, el yapımı yiyeceklere kadar birçok ürün yer aldı. Gün boyu satış yapan kadınlar, günün anlam ve önemine dikkat çekmeyi amaçladı.
El Sanatları öğretmenlerinden Arzu Yunusoğlu yapılan kermes hakkında; “Sosyal Politikalar Müdürlüğü’müzün çalışmaları şiddete hayır demek için her zaman var. Bizler de bugün destek olmak amacıyla buradayız. Satılan her üründen %10’u şiddet görmüş kadınlara ayrılıyor. Devam en üç tane el sanatları kursumuz var. Kurstaki kadın öğrencilerimizle beraber ürettiklerimizi böyle anlamlı bir günde yine anlamlı bir amaç için sergileyebildiğimiz için mutluyuz” dedi.

Yıldız Sağlam

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech