Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Dünden bugüne evde sağlık hizmetleri

Çanakkale Tabip Odası’nın Sürekli

Çanakkale Tabip Odası’nın Sürekli Tıp Eğitimi etkinlikleri kapsamında “Dünden Bugüne Evde Sağlık Hizmetleri” başlıklı eğitim gerçekleşti. Dr.Eftal Yıldırım yaptığı sunumla katılımcıları bilgilendirdi.

Çanakkale Tabip Odası’nın Sürekli Tıp Eğitimleri kapsamında 25.11.2017 Cumartesi günü saat 15:00 de Ece Ayhan Kültür Evi’nde Dr. Eftal Yıldırım tarafından yapılan sunumda bilgilendirme yapıldı. Sunumun öncesinde konuşan Dr. Güleda Erensoy, “Evde sağlık hizmetleri aslında Türkiye’nin gündemine son yıllarda girdi. Biraz gecikmeli ve çok büyük sorunlarla biz bunu devraldık. Dünyaya bakıldığında aslında çok da bildiğimiz bir hizmet yöntemi değil. Diğer ülkelerle karşılaştırma yaparak Türkiye’de nasıl bir evde sağlık hizmeti modeli oluşturulabilir diye düşünebiliriz. Çünkü hepimizin kafasında boşluklar var.” dedi.
Sunuma başlayan Dr. Eftal Yıldırım, konuya ilişkin şu sözleri söyleyerek, “Çanakkale’de 3 yıldır bu hizmeti sürdürüyorum. Evde sağlık hizmetlerinin arkasında yatan motivasyonu ve buna ilişkin verileri ve konuya ilişkin kavramları anlatmaya çalışacağım.” Son 10 yılda bu işle iç içe girdik. Hükümetin sağlık politikalarının uzantısı olarak başka alanlarda olduğu gibi popüler bir yaklaşım da beklenti içeriyor. Bazen durum bir rant halini alıyor. Seçimlerde hastaları sandığa götürmemiz de buna bir örnek. Dünyadaki işleyişi ise biraz farklı ve 18. YY’a kadar uzanıyor.” tarihsel süreç, Türkiye’deki pratik ve kavramsal çerçeve hakkında bilgilendirme yaptı.

Yıldız Sağlam

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech