Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Bayraktar’dan Kızılay Bağışı

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kızılay’a

Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Kızılay’a ait tır, gönüllü vatandaşlardan kan bağışı alıyor. Bayraktarlığı dedesinden miras alan70 yaşındaki Ali Çelikçi de arsasını Kızlay’a bağışlayarak görevini yaptığını ifade ediyor.

Yurt genelinde devam eden Kızılay bağış kampanyaları Çanakkale’de de devam ediyor. Meydanda bulunan Kızılay tırının yakınlarında ise 70 yaşındaki ‘Bayraktar Ali Baba’, bayrak nöbeti tutuyor. Bayraktarlığın dedesinden babasına, babasından da kendisine miras kaldığını söyleyen Bayraktar Ali Çelikçi; “Dedem, Osmanlı Ordusu’nda bayraktarmış. Daha sonra Milli Mücadelede (Kurtuluş Savaşı) bayraktarlık yapmış. Babam da bayraktardı. Ondan sonra ben bu görevi devraldım.” diyerek elinden geldiğince bütün bayram törenleri ve toplantılara katılarak ‘Bayraktarlık’ görevini yerine getirmeye çalışacağını ifade etti.

Vatana gönüllü hizmet ettiğini belirten Ali Çelikçi, dede ve babasının bayraktarlık yaparken çekilmiş fotoğraflarının bulunduğu albümünü yanından ayırmıyor. Çelikçi, 50 bin TL değerindeki arsasını Kızılay’a bağışlayarak vatana hizmete her zaman devam edeceğini söylüyor.
Kızılay tırı, 3 gün boyunca Cumhuriyet Meydanı’nda hizmet vermeye devam edecek. Bağış yapmak isteyen vatandaşlar 3 gün boyunca saat 12.00-20-00 arasında aynı yerde hizmetten yararlanabilecek.

Yıldız Sağlam

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech