Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Mutan’dan verici kulesine yanıt

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi yapımına, gerekli su kaynağı da bulunduktan sonra başlanılacak. Geçen hafta gazetemizde duyurduğumuz su ihtiyacının karşılanması talebine, Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan’dan yanıt geldi.

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici Kulesi yapımında son aşamalara gelindi. Orman Gözetleme Kulesi de yapılan Verici Kulesi’nde bir de restoran olacak. Ancak bölgede şu anda su yok. Yapımın başlanabilmesi için ya Üniversitesin parselinde kalan alanda sondaj açılıp Üniversite ile birlikte kullanılacak ya da Kepez Belediyesinden alana su getirilecek. Ancak Kepez Belediye Başkanı konu ile ilgili araştırma yapan teknik ekipten olumlu yanıt gelmediğini ifade etti.
Konuyla ilgili sorumuza cevap veren Başkan Mutan; “Belediyemize gelen yazılı bir talep yok, şifaen bir talep oldu. Biz de değerlendirelim dedik. Teknik ekip inceleme yaptı ancak olumlu sonuç gelmedi. Çünkü İller Bankası kanalı ile yapılmış bir sistem bizim ki bağımsız da değiliz, izinlere ihtiyacımız var. Sayısal Karasal Verici Kulesi trilyonluk bir yatırım. Su için başka kaynaklar bulabilirler diye düşünüyorum. Hem benim sistemime bir zarar gelirse ne olacak. Sınırlarım içerisinde de değil zaten, ama verilebilir mi verilebilir. Fakat teknik ekip olumlu yanıt vermeyince üzerine de gitmedim. O bölgede bulunan mutluluk ormanında da su yok. Orada bir düğün salonu var. Aktif de değil.” dedi.

Dilek Akşen

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech