Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

5433 güneşe 500 fidan

Orman ve Su İşleri

Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü kapsamında her ilde, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Çanakkale’de görev yapan 5433 öğretmen için dikilecek fidanlardan 500 tanesi, toprakla buluştu.

24 Kasım Öğretmene günü ülke genelinde yapılan tören ve etkinliklerle kutlandı. Bu yıl Orman ve Su İşleri Bakanlığı ve Orman Genel Müdürlüğü tarafından her ilde, ’24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı’ oluşturuldu. Proje kapsamında, Türkiye genelinde 1 milyonun üzerindeki her öğretmen inçin bir fidan dikildi. Çanakkale’deki 24 Kasım Öğretmenler Günü Hatıra Ormanı Çınarlı Mevkiinde oluşturuldu.

Öğretmenler günü hatıra ormanına fidan dikimi için dikim sahasında tören düzenlendi. Törene Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy, her okuldan öğrenci ve öğretmen temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.Törende ilk konuşmayı İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan yaptı. Özkan konuşmasında projede emeği geçenlere teşekkür etti. Orman Bölge Müdürü Refik Ulusoy da yaptığı konuşmada proje hakkında bilgi verdi. Ulusoy konuşmasında bu etkinliğin ülke genelinde olduğunu, Çanakkale de ilk etapta Çınarlı Köyü Mevkiine 500 adet selvi fıstık çamı ve çam fidanının dikileceğini söyledi.

Konuşmaların ardından öğrenciler, Çanakkale’de görev yapan 5433 öğretmen için dikilecek fidanlardan 500 tanesini toprakla buluşturdu.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech