Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yeni Nesil Sizlerin Eseridir

Öğretmenler Günü kutlama etkinliği

Öğretmenler Günü kutlama etkinliği ÇTSO Dr. İbrahim Bodur Konferans salonda gerçekleşti. Etkinliğe Özlem Kayalı İlköğretim okulu öğretmenleri ve öğrencileri damga vururken, ilkokul öğrencilerinin hazırlamış oldukları koreografi oldukça dikkat çekti. Kentin öğretmenleri bu özel günü öğretmenlere yakışır bir biçimde kutladı.

Çanakkale’de öğretmenler günü kutlama etkinliği, ÇTSO Dr. İbrahim Bodur Konferans salonunda gerçekleşti. Etkinliğe Vali Orhan Tavlı, Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Algül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İl Jandarma Komutanı Necmi İnce, kentteki görevli çok sayıda öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte Özlem Kayalı İlköğretim Okulu öğrencileri ve öğretmenleri damga vurdu. İlkokul öğrencileri şiirler ve öğretmenleri ile birlikte çalıştıkları koreografi ile alkış aldılar. Öğrencilerin şiirleri ve koreografilerinin ardından, Özlem Kayalı İlköğretim Okulu öğretmenleri orkestra eşliğinde bir şarkı seslendirdi ve salondan tam not aldılar. Etkinlik programı çerçevesinde yeni öğretmenler yeminlerini ettiler. Genç öğretmenler al bayrak üzerine ellerini koyarak Atatürkçü çizgide laik, çağdaş ve modern eğitim ilkeleri adına yemin etti.

ÖĞRETMENLİK SEVGİ VE SABIR MESLEĞİDİR”

İl Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan programda yaptığı konuşmasında, “Cumhuriyetimizin kurucusu, tüm öğretmenlerin baş öğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında Baş öğretmenliği kabul etmesi münasebetiyle 1981 yılından bu yana kutlanmakta olan ve bugün 37.sini kutladığımız öğretmenler günü programına hoş geldiniz.

Mutlu bir toplum olmanın çağdaşlaşmanın birikimlerin geçmişten geleceğe taşınmasının yolu eğitimden geçer. Milletlerin devamlılığı ve geleceğin garanti altına alınması ülkelerin kalkınması toplumların eğitime verdikleri değerle doğru orantılıdır. Kimlik ve kişilik oluşumu eğitimle olur. Eğitim olmazsa toplum birlik ve beraberlik oluşturmak yerine kalabalık yığınlar haline dönüşür.

Eğitimin bir milletin varlığını sürdürmesinin önemine değinen Atatürk “Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır” sözü ile ortak değerlerin korunarak geçmişten geleceğe aktarılmasında öğretmenlere sorumluluklar yüklemiştir. Öğretmenlik sevgi ve sabır mesleğidir” sözlerine yer verdi.

Tunahan Ünsal

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech