Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En gözde ilkokul: Özlem Kayalı

Özlem Kayalı İlköğretim Okulu,

Özlem Kayalı İlköğretim Okulu, kentin en gözde ilkokullarından birisi… 900 öğrencisi ile eğitim yoluna devam eden okul, fiziki özellikleri açısından özel okullar ile eş tutulabilir.

Özlem Kayalı İlköğretim Okulu Esenler bölgesindeki ve kentin çeşitli mahallelerindeki velilerin tercih ettiği bir devlet okulu… Ancak öğretmenlerin işbirliği ve azmi ile okul artık özel okul standardında eğitim veriyor.

Özlem Kayalı İlköğretim Okulunda her sene 6’şar şubenin komple yenilenmesi yapılıyor. Tavandan tabana kadar süren revizyonda öğrenci dolapları da sınıfların içerisine alınıyor. Önümüzdeki sene 6 Şubenin daha yenilenme çalışması bitince okul yeni bina standardına kavuşacak. 6 ana sınıfı da bu sene yeniden düzenlendi, donanımları yenilendi.

Okul bahçesine doğa merkezi kuruldu. Her sınıfa bir bahçe verildi. Öğrenciler kendi yetiştirdikleri patlıcanları, domatesleri hasat ediyor. Sebze ve meyvelerin gelişim süreçleri görerek öğrenen öğrenciler doğa ile iç içe eğitim görüyor. Doğa Merkezine ÇOMÜ Ziraat Fakültesi ve Tasarım Fakültesi de destek veriyor. Ayrıca ekimlerde yerli tohum kullanılıyor.

Eko Okul olarak da adından söz ettiren Özlem Kayalı’da öğrenciler atık materyallerden ürünler elde ediyor. Z Kütüphane ise 2900 kitapla öğrencilerin kullanımına sunuluyor. Her öğrenci haftada bir ders saatini bu kütüphanede geçiriyor.

Bu seneye kadar atıl halde bekleyen bodrum katı kantin olarak düzenlendi. Ayrıca okulun içerisine girmesi yasak olan veliler girişlerini bu okuldan yapıyor, öğrencilerle burada ilgileniyor.

İngilizce uygulama sınıfı da yenilenen okulda öğrenciler İngilizce’yi etkinlikler ile öğreniyorlar.

Ayrıca Microsoft yazılım programının eğitim ağına Türkiye’den dahil olan 10 okuldan birisi de Özlem Kayalı İlköğretim Okulu.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech