Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇTSO’dan Güney Marmara’da bir ilk

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu, ağırlıklı olarak ağaç ve orman ürünlerinin işlenmesi ve mobilya sektöründe sektörlerinde faaliyet gösteren 21 No’lu Meslek Grubu Üyeleri ile sektörde yaşanan gelişmeler ve sorunları görüşmek üzere ÇTSO Kongre Fuar Merkezinde toplandı.

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı T. Selçuk Semizoğlu başkanlığında gerçekleştirilen Meslek Grubu toplantısında, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Aydoğdu, Meslek Komite Başkanı Hüseyin Şen,Başkan Yardımcısı Ahmet Oytun, Komite Üyesi Metin Değirmenci ile Genel Sekreter Sema Sandal ve sektör temsilcileri hazır bulundu.

HER TÜRLÜ PROJEYE VARIZ”

ÇTSO Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Semizoğlu, toplantının açılış konuşmasında, Oda olarak üyelerin ticari faaliyetlerini geliştirmek ve rekabet güçlerini arttırmak için yeni projeler ürettiklerini söyleyerek bugün Meslek Grubu temsilcilerine; Ekonomi Bakanlığı tarafından uygulanan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi” programı hakkında bilgi verileceğini ifade etti.

KÜMELENME İLE BİRLİKTEN GÜÇ DOĞAR”

Başkan Semizoğlu,bölgenin öncelikli sektörlerini desteklemek amacıyla, Ekonomi Bakanlığı tarafından “Kümelenme Mantığı” ile yürütülmekte olan “Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi (UR-GE)”programını, Hazır Paketlenmiş Gıda Sektöründe uygulamaya başladıklarını, bunun Güney Marmara Bölgesinde bir ilk olduğunu, bir sonraki UR-GE projesini, “Ağaç ve Orman Ürünleri ile Mobilya Sektöründe” gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Meslek Grubu toplantısında ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru tarafından katılım sağlayan sektör temsilcilerine Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi(UR-GE) programının işleyişi hakkında sunum yapılarak, firmaların projeye katılım sağladıkları takdirde elde edecekleri fayda ve kazançlar hakkında bilgi verildi.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech