Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Güncel

Şehidin adı ölümsüzleşti

Esenler Mahallesi’nde bulunan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın adı dün gerçekleştirilen törenle belirlendi. Sağlıklı Yaşam Parkı’na adı Fırat Kalkanı Operasyonu’nda şehit olan Çanakkaleli Astsubay Kıvanç Kaşıkçı’nın adı verildi.

Dün gerçekleştirilen törenle Esenler Mahallesi’nde bulunan Sağlıklı Yaşam Parkı’nın adı Şehit Astsubay Kıvanç Kaşıkçı Parkı oldu. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda yaşamını yitiren Bordo Bereli Astsubay Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın adı gerçekleştirilen törenle parka verildi.

Törene, Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Başsavcı Vekili, Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Mithat Kemal Akgül, İdari Mahkemesi Başkanı, Çanakkale Baro Başkanı Bülent Şarlan, ÇOMÜ Rektör Vekili, Emniyet Müdür Yardımcıları, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ersin Fırat, Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın ailesi ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşma yapan Şehit Kıvanç Kaşıkçı’nın babası, “Şehidim imzanı El Bab kapısının üzerine kanınla attın. Hiçbir şeyin bitmediğini aksine her şeyin yeni başladığını, Kıvanç adınla isminle unutulmayacak. Hatıran bize doğru yolu gösteren işaret fişeğidir.

Özel Kuvvetlerde ki başarılarını spora borçlu olan, sporu bir yaşam haline getiren sevgili oğlumun, adının özü spor olan ve senin gibi nice sporcular yetiştirmeyi hedefleyen bu tesise verilmesi bizi ve ailemizi onurlandırmış ve mutlu etmiştir. Sayın Belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Aziz şehidim, önce yüce Allah’ımın önünde sonrada onurum, gururum, kahramanım, oğlum, canımın parçası, senin önünde saygıyla eğiliyor ve seni selamlıyorum. Ben seni orduya yollarken Allah’a emanet etmiştim şimdide Allah’a emanet ediyorum” dedi.

“BAĞIMSIZLIK MÜCADELESİ DEVAM ETMEKTEDİR”

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan tören ile ilgili, “Bugün burada anlamlı bir günde 23 Kasım’da yani şehidimizin doğum gününde onun adına yaraşır bir tesise onun adını verdiğimiz törene katıldığınız için teşekkür ederim. Eğer yaşasaydı bugün 34 yaşında olacaktı rahmetli. Evet 34 yaşında olamadı ama uzun yıllar inşallah yaşayacak. Nerede bu tesiste, bu tesis var olduğu sürece adı burada yaşayacak. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının başlatmış olduğu bağımsızlık savaşı henüz tamamlanmamıştır, devam etmektedir. Biz tam bağımsızlığımızı, özgürlüğümüzü ve güveni sağlayana kadar etrafımızdaki iç ve dış düşmanları bertaraf edinceye kadar bu mücadele bağımsızlık savaşı sürmeye devam edecektir. Burada her birimiz Kıvanç Kaşıkçı gibi davranmak zorundayız. O özveriyi göstermeliyiz. İlla asker üniforması giyerek değil, kendi yaşamımızda da hangi mevkide olursak olalım aynı mücadeleyi göstermeliyiz” açıklamalarında bulundu.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech