Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Trafiği körükleyecek gibi

Önceki gün Çanakkale Belediye

Önceki gün Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın da katılımıyla kent sokaklarına uygunluğu test edilen ve sonrasında yolcu taşımaya başlayan 18,75 metrelik körüklü otobüs, Kayserili Ahmet Paşa Caddesinden eski Alman Sokak’a dönüşte bir hayli zorlandı.  

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Ulaşım Müdürü Hayati Gürses ve Ulaşım Müdürlüğü çalışanlarının katılımı ile ilk seferini Çanakkale Belediyesi karşısındaki duraktan, Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesine sorunsuz bir şekilde yapan 18,75 metrelik körüklü otobüs, sonrasında ÇT-3 hattında şehir içi ulaşımda kullanılmaya başlanmıştı. Şehre uygunluğu tartışılan ve vatandaşlar tarafından şehir içi trafiği olumsuz yönde etkileyeceği gibi düşüncelerin oluşmasına neden olan körüklü otobüs dün Kayserili Ahmet Paşa Caddesinden eski Alman Sokak’a dönüşünde bir hayli zorlandı.

KÖRÜKLÜ KAFALARI KARIŞTIRDI

Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ın önceki gün ulaşım konusunda basını bilgilendirme toplantısında, yeni yılda ulaşımı rahatlatması açısından 3 adet körüklü otobüs alacaklarını belirtmesi ile şehirde körüklü otobüsü tartışılmaya başlamıştı. Bazı vatandaşlar körüklü otobüsün bilhassa dönüşlerde zorlanacağı ve zaman kaybına yol açacağı, arkasında uzun araç kuyrukları oluşturacağı yönünde yorumlar yaparken, körüklü otobüsün ana hatlarda kullanılması durumunda şehir içi ulaşımın yükünü hafifleteceği yönünde düşünceler de oluştu.

ESKİ ALMAN SOKAK’A ZOR DÖNDÜ
Salı gününden itibaren resmi seferlerine başlayan körüklü otobüs dün  kenttin işlek caddelerinden Kayserili Ahmet Paşa Caddesinden, eski  Alman Sokak’ına dönüşte, sokağın darlığı ve çevredeki otomobillerin rastgele parkları sonrası virajı almakta zorlandı. Otobüsün dönüşü esnasında hem caddede hem de sokakta diğer araçların geçişinin imkanı olmaması ise akıllara “Trafiği körükleyecek gibi” düşüncesini getirdi.

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech