Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Okul ihtiyacı bitmiyor

Çanakkale İl Özel İdaresi

Çanakkale İl Özel İdaresi bu sene içerisinde 7 okulun yapım işlerini tamamlayarak eğitim öğretimin hizmetine sundu. Bazı okulların kabalalık mevcutları ve fiziki ihtiyaçlarına bakıldığı zaman kentin daha bir çok okul binasına ihtiyacı olduğu görülüyor.

2017-2018 Eğitim Öğretim döneminde kentte bulunan 7 okulun yapım ve güçlendirme çalışmaları biterek, eğitim öğretimin hizmetine sunuldu. Lapseki Plevne Ortaokulu, Fatma Şemsettin Çamoğlu Ortaokulu, Gelibolu Anaokulu, Gökçeada Uğurlu İlkokulu, Turgut Reis Ortaokulu, Vali Fahrettin Akkutlu İlkokulu, Kepez İlkokulu bu eğitim öğretim döneminde öğrencilerin kullanımına açıldı.

Çanakkale’de tercih edilen ortaokullar arasında önemli yer tutan Cevatpaşa Ortaokulu ve Özlem Kayalı İlkokulu gibi okulların nüfuslarına ve okulların eksikliklerine bakıldığında kente hala okul yapılması gerektiği de ortaya çıkıyor.

Kredi Yurtlar Kurumuna ait olan ve yıllardır atıl halde bekletilen Erkek Öğrenci Yurdu gibi binaların fonksiyonel olarak kullanılması da vatandaşların istekleri arasında yer alıyor.

DEPREME DAYANIKLI OLMAYAN OKULLAR YIKILACAK

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı tahkikler sonucunda eğitim öğretime uygun bulunmayan Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokulu binaları yıkılacak. Ömer Mart Ortaokulu, Sosyal Bilimler Lisesi’nin binasına alındı.Önümüzdeki süreçte Ömer Mart Ortaokulu ve Ticaret Borsası İlkokulu aynı binada eğitim öğretime devam edecek.

Nedime Hanım Kız Meslek Lisesi de deprem dayanıklılığı olmadığı için yıkılacak okullar arasında yer alıyor.Lise öğrencilerinin okul yapım sırasında nerede eğitim öğretim görecekleri de önümüzdeki süreçte netlik kazanacak.

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech