Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Derdimiz protokol revizyonu

Kepez Belediye Başkanı Ömer

Kepez Belediye Başkanı Ömer Faruk Mutan, dün Çanakkale Belediyesi’nde Ulaşım Müdürü Hayati Gürses ile birlikte düzenlenen hastaneye ulaşım sorunu toplantısında ifade edilenler ilgili gazetemizin sorularına cevap verdi.

Belediye Başkanı Ülgür Gökhan dün yapılan hastane ulaşımı toplantısında; ‘Emanet durak verelim dedim, hayır dediler. Kent Kart için bir kulübe yapalım dedik, hayır dediler.’demişti. Konu ile ilgili görüşlerini sorduğumuz Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan bu ifadelere karşın sorduğumuz sorulara şu şekilde cevap verdi:

DURAK SORUNU DA SÖZLEŞMEYE EKLENSİN İSTİYORUZ”

Ayın 29’unda 30 adet durak ile ilgili ihaleye çıkıyoruz. Önceliği hastaneye vereceğiz. Bu taşıma sisteminden parayı Çanakkale Belediyesi kazanıyor. Bizim sözleşmeyi yenileyelim dediğimiz hususlardan biri de durak konusu idi. Düdüğü çalanların durakları da yapması lazım. Kent kart paylarını onlar alıyor, reklam ilandan onlar kazanıyor, sayısal anlamda yolcu taşıma kapasitesinde onlar kazanıyor, durağı da onlar yapsın. Sözleşmeye bunu da eklemek istiyoruz. Ulaşım sisteminin bir parçası da bekleme durakları değil mi? Neden yapmazlar, madem para kazanıyorsunuz. Yükün bir kısmını bana atıyorlar, parayı onlar kazanıyorlar. Biz işin eşek tarafıyız, biz eşek olmak istiyoruz. O eşeğin anlamı da o, yükü bize yüklüyorlar.”

KEPEZ BABANIZIN ÇİFTLİĞİ DEĞİL”

“Ulaşımın tamamında sıkıntı var. Bu bir hastane meselesi değil. Hastane bahanesi oldu. Durağı yapmazsa ben yapacağım demiş, sen değil sistem yapacak. Ulaştırma sistemi durağı da yapacak. Kent kart yükleme noktalarında da bizim bölgemiz bize sorulacak. Milleti babalarının çiftliği gibi yönetmeye çalışıyorlar. Çanakkale onların babalarının çiftliği olabilir ama Kepez onların babalarının çiftliği değil. Bunu sözleşmeye koyacağız. Durağı ulaştırma sistemi yapacak. Sistem kendi içinden ettiği karda amortismanı yapacak. “

DURAĞI ULAŞTIRMADAN ELDE EDİLEN KAR İLE YAPMAK DOĞRUDUR”

“Ben 29’unda ihaleye çıkacağım, onların yapacağı da durağı da ben yapacağım. Yolcuyu onlar taşıyacak, durağı ben yapacağım.zamanında eksik bir protokol yapılmış. Millete yedirmeye çalışıyorlar, ama biz yemeyeceğiz. 10 yılı geçmiş protokolün revizyonunu istiyoruz. Hastane 6.000 poliklinik yapıyor. Gel git derken 15.000 insan taşınıyor. Günde bu kadar yolcu bileti satılıyorsa sistem kendini kurtarıp kar ediyorsa durakların parası da sistemden ayrılsın.”

Dilek Akşen

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech