Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Ekonomi

Yağmura Açık “Kapalı Pazar Yeri”

Geçtiğimiz günlerde kenti olumsuz etkileyen sağanak yağış, en çok “Kapalı Pazar Yeri”nde hissedildi. Pazar yerinin akan çatısı, özellikle konfeksiyon bölümündeki malların ıslanmasıyla zarara yol açtı. Ettiği zarardan yakınan esnaf, tekrar yaşanmaması için belediyeye çağrıda bulundu.
Çanakkale’de kış aylarının olumsuz yanı görülmeye başladı, kent yağmura teslim oldu. Trafikten alt yapıya kadar birçok alanda soruna sebep olan yağmurun vurduğu yerlerden biri de Pazar yeri oldu. Günlerdir yağan şiddetli yağmur, “Kapalı Pazar Yeri”nin akan çatısı sebebiyle en çok esnafın canını yaktı. Sosyal medya üzerinden de yayılan görüntüler, pazarcıların zararını ortaya koydu. Gazetemize konuşan esnaf, birçok kez tadilat yapılmasına rağmen mağduriyetlerinin devam ettiğini, zarar ettiklerini dile getirdi. Akan çatının, ürünlerini ıslattığını anlatan tezgah sahipleri, durumun düzeltilmesi için çağrıda bulundu.

Sertaç Fenerci:
“Pazar günü pazar yerinde çok fazla su birikti.Yağmurun ardından biriken sular hala damla damla akmaya devam ediyor. Özellikle giyim bölümü çok fazla zarar gördü. Biz burada tezgahlarımızı satın alırken zaten para ödedik fakat her ay katkı payı, temizlik ücreti adlarıyla ödeme yapmaya devam ediyoruz. Temizlikten de memnun değiliz. Ysapılan tadilatlar da yeterli değil. Her yağmurda Pazar yerinin manzarası aynı. ”

Ayhan Atan:
“Yağmur ne zaman yağsa pazar yeri kapalı olmasına rağmen sular altında. Mallarımız ıslanıyor, zarara uğruyoruz. Belediye Whatsapp hattından şikayetimi bildirdim. Ayrıca diğer sosyal medya hesaplarından da iletişime geçtim.Tamam ilgileneceğiz dendi, bir ay geçti bir tadilat yapılmadı. Söylentilere göre pazar yerinde yapılan tadilatta yüksek miktarda para harcanmış ama düzelen bir şey yok. Tadilat daha geçtiğimiz yıl yapıldı fakat aynı sorunu yaşamaya halen devam ediyoruz. ”

Murat Baloğlu:
“Her yağmurdan sonra mallarımız zarar görüyor, deforme oluyor dolayısıyla satamıyoruz. Çanakkale’de depo fiyatları da pahalı ona da yanaşamıyoruz. Giyim kısmı daha çok zarar gördü. Bizler burayı satın almak için para verdik bunun yanında hala aylık ödemelerimiz var. Ama hala zarardayız.”

Nuri Yorgun:

“Benim tezgahımın üzeri de komple akıyor. 2-3 defa çatı tadilatı yapıldı. Mallarımız ıslanıyor ama çare yok. Söylense de bir şey değişmiyor. Bu Pazar yeri kurulduğundan beri aynı sorun yaşanıyor. Brandalar ile kendimiz çare bulmaya çalışıyoruz.”

Aysel Yılmaz:
“En az 2 bin lira zarar ettim. Sosyal medya üzerinden kişisel olarak paylaştım. Sattığım ürünlerden askıda olanların hepsi ıslandı. Akan sular da tezgahtakilere zarar verdi. Hepsi lekeli vaziyette, satamıyorum. Zarar gören malları bana geliş fiyatına vermeye çalışıyorum. Müşteriler de yağmur lekelerinin çıkmayacağını söylüyor haklı olarak ve satış olmuyor. Yapılan tadilat sonrasında hiçbir değişme olmadı zararımız aynı zarar. Burası yapılalı 10 yıl oldu, hala aynı şey yaşanıyor.”

Hasan Çiçek:
“Benim yaklaşık 7-8 bin civarında zararım var. Tadilat yapıldı kaç kez fakat sadece gözle görülecek kadar.Tadilat yapılıyor, biz yine aynı problemi yaşıyoruz. Kapalı Pazar yeri sistemi dendiği zaman şartlar da buna uygun olmalı. Burası kapalı olması rağmen yağmurdan sonra bizler zarara uğruyoruz.Açık olsa en azından tedbiri alırız. Islanan malları müşteriye satamayız zaten rutubet de oluşuyor. Birçok tezgah zarar gördü, özellikle kıyafet satışı yapanlar. ”

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech