Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Verici Kulesinde son adım

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici  Kulesi yapımına  su kaynağı da bulunduktan sonra  başlanılacak. Verici Kulesi hem yayın frekanslarını sağlayacak hem de eşsiz ve sıra dışı tasarımı ile şehrin simge, anıtsal görüntüsünü oluşturacak.

Çanakkale Karasal-Sayısal Radyo Televizyon Verici  Kulesi yapım işinde yol alınmaya başlandı. Kule kapsamında Orman Gözetleme Kulesi yapıldı.  Bitiş tarihi 18.01.2020 olarak verilen işin gerekli olan tedarikler sağlandığı takdirde bir buçuk sene içerisinde bitmesi bekleniyor.

Merkez’de yapılacak olan Verici Kulesi’nde ziyaretçi birimleri; çok amaçlı salon; sergi salonu; teknik hacimler; GSM operatörleri; Telekom’a ait birimler ve açık rekreasyon alanları yer alacak. Böylece kent yeni bir cazibe merkezine de kavuşmuş olacak. Ayrıca radar tepesine de estetik anlamda yeni bir görüntü kazandırılırken, anten kirliliği de son bulmuş olacak.

Gelinen aşamada; Orman Gözlem Kulesi ve Sosyal Tesis için  suya ihtiyaç olmasından dolayı sondaj kuyusu açılması planlanıyor. Sondaj kuyusu açılacak alan üniversiteye ait bir alanda olduğu için su üniversite ile ortak kullanılacak. Bir diğer seçenek de Kepez Belediyesinin arıtma tesisinden su getirilmesi olarak duruyor. Alanda bulunan ve inşaatın başlamasına engel olan tesis ve hatlar temizlenip, su sorunu da ortadan kalkınca Verici Kulesinin inşasına başlanılacak.

Dilek Akşen

 

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech