Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İYİ olur inşallah

Kuruluşunu gerçekleştirdiği günden bu

Kuruluşunu gerçekleştirdiği günden bu yana İYİ Parti’nin Çanakkale’de “Kurucu İl Başkanı kim olur?” sorusu merak ediliyordu. Resmi olmayan açıklamaya göre; İYİ Parti İl Başkanlığına İrfan Dehmen atanacak.

Bilindiği gibi MHP’den ayrılarak sağ seçmenin merkezi olacak sloganı ile Meral Akşener’in başkanlığında kurulan İYİ Parti, kurucu il başkanını da belirlemiş durumda… Çanakkale siyasetinin yakından tanıdığı isim olarak bilenen İrfan Dehmen, aile yapısı olarak hem sosyal demokrat yapıya hem de merkez sağ siyasete yakın bir isim.

MHP’de geçmişte siyaset yaptığı dönemler içerisinde Belediye Başkan adaylığı, İl Başkanlığı makamlarında başarı gösteren Rıdvan Uz da İYİ Parti’nin kurucular kuruluna girmeyi başarmıştı. Kurucu İl Başkanı olarak görevlendirilecek olan İrfan Dehmen’in ise bir dönem CHP’den Belediye Meclis Üyesi adaylığı için ismi geçmiş; o dönemki yöneticiler, Dehmen ismini değerlendirmemişti.

SİYASETEN ŞANSI AÇILDI

Yakın çevresi tarafından sessiz sakin isim olarak bilinen İrfan Dehmen’e İYİ Parti kurmayları tarafından kurucu il başkanlığı görevinin verilmesinin öğrenilmesinden sonra, CHP üst düzey bir ismin de CHP İl Yönetiminde görmek istediği konusunda teklif götürüldüğü ileri sürüldü. Bilindiği gibi İrfan Dehmen, ÇAĞ-DİL eğitim kurumunun sahipliğini ve işletmeciliğini yürütüyor.

BUGÜN RESMİ OLARAK AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

Ankara’ya davet edilen İrfarn Dehmen, bugün partinin teşkilatlardan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın ile ikili bir görüşme yaptıktan sonra resmen görevlendirilmiş olacak. Çanakkale damadı sayılan Aydın’ın kente Genel Başkan Meral Akşener gibi özel ilgi gösterdiğini de unutmamak gerekiyor. Güngör Yıldız

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech