Şehrin altı üstüne geldi

Geçtiğimiz günlerde alt yapı çalışması yapılan Cevatpaşa Mahallesi, İnönü Caddesi üzerinde parke taşı döşemeleri ile sona gelindi. Endüstri Meslek Lisesi önünde parke taşı döşemesi sebebi ile trafik tek taraflı olarak ulaşıma kapatıldı. Vatandaşlar alt yapı çalışmalarının neden bu kadar sık yapıldığını sorguladı.

Cevatpaşa Mahallesi, İnönü Caddesi üzerinde geçtiğimiz günlerde başlayan altyapı çalışmaları bugün parke döşeme çalışmaları ile sona yaklaştı. Parke taşı döşeme çalışmaları sebebi ile İnönü Caddesi’nin Endüstri Meslek Lisesi önündeki bölümü tek taraflı olarak trafiğe kapatıldı.

Şehirlerdeki alt yapı çalışmalarında şehrin kanalizasyon, temiz su ve şehir şebeke suyu, telefon ve internet kabloları yer alıyor. Yapılan alt yapı çalışmalarında kentin çalışma yapılan bölümlerindeki aksaklıklar gideriliyor. Fakat alt yapı çalışmaları neden bu kadar sık yapılıyor?

Tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale kent halkı da gördüğü bir altyapı çalışması karşısında neden bu kadar çok sık çalışma yapılıyor diye sorguladı. Yapılan alt yapı çalışmalarında uzun süreler çalışma yapılan bölgelerin trafiğe ve kullanıma kapanmasına kent halkı tepki gösterdi.

Kentimizde yer alan betonlaşma, otopark ve dar alanda sıkışmışlık hissiyatı vatandaşları yorarken, sık sık yapılan alt yapı çalışmaları da kent halkını tüketti.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com