Şair Sokağında Sanat Rüzgarı

Kemalpaşa Mahallesi Şair Orhan Talat Şalcıoğlu Sokak’ta sanat rüzgarları esti. İzmir’den ve Çanakkale’den Resim Öğretmenleri, yağmura rağmen sokaktaki duvarları baştan yarattılar. Birbirinden farklı sprey boyalarla duvarlara hayat veren genç öğretmenler sokağa ışık saçtı.

KPSS sınav sonuçları iyi olsa dahi yeterli puanı alabilen ama kısıtlı kadro sayılarından dolayı kamu kurumlarına atanmakta zorluk yaşayan resim öğretmenleri soluğu sokaklarda aldı. Kemalpaşa Mahallesi, Şair Orhan Talat Şalcıoğlu Sokak’ta duvar resimleri ile sanat rüzgarları esti. Duvar resimlerini farklı figürlerle resmeden sanatçıların resim öğretmenliği öğrencisi ve mezunu olmaları vatandaşları mest etti. Sokak üzerinde duvarda çalışma yürüten öğretmenler birbirinden farklı desenlerle ve sprey boyalarla uzun süren uğraşlar sonucu duvarlara grafiti resimler çizdiler.

Duvar ressamı öğretmenler sokakta yaşayan apartman sakinlerinden tam not aldılar. Sokak kainleri Çanakkale’de duvar resimlerinin ve apartman yan cephe resimlerinin daha da yaygınlaşması yönünde görüş bildirdi. Sanat şehrin akan damarıdır yorumlarında bulunuldu.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com