Karacaören Gölü hizmete açıldı(!)

Çanakkale halkı güne sağanak yağış ile uyandı. Sabah saatlerinde etkisini arttıran kuvvetli yağış dolayısı ile kent genelinde birçok olumsuzluk yaşandı. İmara açılan ve üzerinde çok sayıda firmanın inşaat faaliyetlerine başladığı Karacaören tarlalarını su bastı. Tarlalarda göletler oluşurken inşaat faaliyetleri de durdu.

Çanakkale’nin yükselen bölgelerinden olan, imara açıldığı günden itibaren ummalı bir biçimde inşaat faaliyetlerinin sürdüğü Karacaören tarlalarını yağmur nedeniyle su bastı. Metrekareye 75 kilogram yağış düşen Çanakkale’de Karacaören tarlalarında oluşan göl kullanıma açıldı. Yağış sebebiyle bölgede inşaat faaliyetleri durdu.

Eski güven evler olarak bilinen şimdiki adıyla Doğuş 17 sitesi arkasında bulunan ve kurutulan dere yatağı da kurutulmuş olmasına rağmen taştı. Dere yatağı çevresinde ve sitenin kenarında gölet oluştu. Vatandaşlar oturdukları siteye girerlerken zor anlar yaşadı.

Tarlaların üzerindeki sokak hayvanları ise su birikintileri sebebiyle ecel terleri döktü. Hayvanlar yoğun suya kapılmamak için kuru tepe bölgelerde biriktiler. Vatandaşlar “Kentimize hayırlı uğurlu olsun Karacaören Gölümüz kullanıma açılmıştır” yorumlarında bulundular.

Tunahan ÜnsalBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com