“Vişneli Tayfır Yerli ve Milli Bir Tatlı Değildir!”

CHP Çanakkale İl Başkan Yardımcısı Güneş Pehlivan, TBMM başkanının isteği ile Vişneli Tayfır’ın menüden kaldırılmasına hiciv ustasını kıskandıracak düzeyde yanıt verdi. Pehlivan, “Vişneli Tayfır’ın Meclis restoranlarının menüsünden çıkarılması gerçekten de çok doğru, akılcı, yerli ve milli bir adımdır” dedi.

CHP Çanakkale İl Başkan Yardımcısı Ev. Güneş Pehlivan sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“Vişneli Tayfır’ın Meclis restoranlarının menüsünden çıkarılması gerçekten de çok doğru, akılcı, yerli ve milli bir adımdır. “Vişneli Tayfır nasıl bir tatlı ismidir?” Yeterince milli değildir, yerli hiç değildir.

Süt üreticiliğini bitirdiler, köylünün ve çiftçinin anasını ağlattılar. Bir zamanlar tahıl ambarı olan Türkiye’yi, 750 bin ton buğday ithal edecek duruma düşürdüler. Şeker üretiminde kendi kendine yetebilen az sayıda ülkeden biri iken, yasaları değiştirdiler, yasaklar ve kotalar koydular, pancar şekeri pazarının anasını bellediler. Son 15 yılda şeker üretiminde Türkiye’yi dışa bağımlı hale getirdiler.

Memleketi, vişneli tayfır yapımında kullanılan sütü, bisküviyi ve şekeri üretemeyecek kadar aciz hale getirenler tayfıra tepki göstermekte çok haklılar.

Vişneli tayfır yerli ve milli bir tatlı değildir!”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com