Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

O projeye AB desteği

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Bayramiç MYO’nun öğrenme zorluğu çeken kişilere özel hazırladıkları proje, desteklenmeye değer bulundu.

Koordinatörlüğünü Bayramiç MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazan Arifoğlu’nun üstlendiği, Bayramiç MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Selçuk Birer ve Gıda Mühendisliği Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mustafa Öğütcü’nün de araştırmacı olarak görev aldığı ECOGARD AB ERASMUS+ Projesi (Supporting access to training and qualification of people with disabilities through development of VET course on Ecological Vegetable Gardening based on ECVET learning outcomes) 297.097 Euro bütçeyle desteklenmeye değer bulundu.

Toplantısı, Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde gerçekleştirilen proje ile öğrenme zorluğu çeken kişilerin ekolojik tarım alanında eğitilmesi, kişisel beceri ve yeteneklerin kazandırılması ve bu kişilerin iş hayatına katılmaları amaçlanırken proje kapsamında Belçika, Bulgaristan, Slovenya ve Türkiye’den araştırmacılar, 3 yıl süreyle Avrupa çapında çalışmalarını gerçekleştirecek.

Bu proje ile engelli vatandaşlarımızın tarım alanında da aktif rol almaları amaçlanırken öğrenme güçlüğü çeken kişilerin, AB ülkeleri ve Türkiye ekonomisine katma değer sağlamasının yanı sıra, sosyal hayat içerisinde özgüven kazanmaları hedefleniyor.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech