Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇOMÜ’nün dış değerlendirme süreci tamamlandı

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi,

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi, Yükseköğretim Kalite Kurulu Kurumsal Dış Değerlendirme Programı çerçevesinde, eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile idari hizmetlerinin kalitesinin, YÖK Kalite Kurulu tarafından yetkilendirilen dış değerlendiriciler ile değerlendirilmesi sürecini tamamladı.

ÇOMÜ’nün resmi internet sitesinde yer alan habere göre; 23 Temmuz 2015 tarih ve 29423 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Yükseköğretim Kalite Güvencesi Yönetmeliği kapsamında, yükseköğretim kurumlarının en çok beş yılda bir Yükseköğretim Kalite Kurulu tarafından yürütülecek periyodik bir kurumsal dış değerlendirme süreci ile değerlendirilmesi kararı alındı.

Bu kapsamda; Prof. Dr. Ülkü Yetiş, Prof. Dr. Hasan Seçen, Prof. Dr. Ümit Dilber Demirel, Prof. Dr. Haydar Akyazı, Prof. Dr. Ahmet Diken ve Hülya Kartal’dan oluşan 6 kişilik YÖK Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı, ÇOMÜ için planlanan ziyaretleri 5 – 8 Kasım 2017 tarihleri arasında gerçekleştirdiler. YÖK Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı 4 gün süren değerlendirmeler boyunca; Kalite Üst Komisyon Üyesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süha Özden eşliğinde, Tıp Fakültesi, Eğitim Fakültesi, Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Çanakkale Sağlık Yüksekokulu ve Biga Meslek Yüksekokulu’nu ziyaret etti. Değerlendirme Takımı bu ziyaretlerin yanı sıra; başta ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer olmak üzere; Üniversitenin Kalite Komisyonu üyeleri, dış paydaşları, Enstitü Müdürleri, lisansüstü öğrencileri, üniversitede bulunan idari birimler ve araştırma merkezleri ile görüşmeler yaptı.

Rektör Prof. Dr. Yücel Acer; yapılan ziyaret ve görüşmeler sonucunda Üniversitemiz hakkında olumlu değerlendirmeler yapan YÖK Kalite Kurulu Değerlendirme Takımı’na teşekkürlerini sundu.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech