BYEGM’den gazetecinin çalışma hayatı rehberi

BYEGM, gazeteciler için Gazetecinin Çalışma Hayatı Rehberi’ni yayımladı. Rehberde Basın İş Kanunu, iş güvencesi, ücret ve izin hakları ve meslek standartları konularında detaylı bilgiler yer alıyor.

Basın, Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) haber bültenine göre; BYEGM, gazetecilere çalışma hayatında yardımcı olmak amacıyla “Gazeteciler için Rehber Serisi”nin ikinci kitabı olan “Gazetecinin Çalışma Hayatı Rehberi” kitabını yayımladı. Kitapta Basın İş Kanunu’nun medya sektörü çalışanlarına uygulanması ve gazetecilerin uygulamada ne gibi sorunlarla karşılaştıkları, örneklerle ele alınıyor.

DETAYLI BİLGİLER ÖRNEKLERLE YER ALIYOR

Gazetecilerin çalışma hayatında karşılaştıkları sorunlara ilişkin kapsamlı bilgi vermeyi amaçlayan çalışmada, Basın İş Kanunu’nun kimleri kapsadığı, iş sözleşmesinin kurulması, feshi ve tazminatlar, gazetecilere uygulanmakta olan iş güvencesi uygulaması, çalışma süreleri, ücret ve izin haklarına ilişkin detaylı ve anlaşılır bilgi sunuluyor.

Rehberde, Basın İş Kanunu hükümlerinin yanı sıra, fiili hizmet süresi zammı, gazetecilik meslek standartları ve medya kuruluşlarının tesis edilmesinde uygulanmakta olan yasal süreçlere de yer veriliyor.

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nden ve BYEGM İl Müdürlüklerinden temin edilebilecek rehbere, internet üzerinden http://www.byegm.gov.tr/turkce/yayinlar adresinden ulaşılabilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com