Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Öğrencilere Okulistik hizmeti

Kepez Belediyesi tarafından oluşturulan

Kepez Belediyesi tarafından oluşturulan Online Eğitim Projesi (Okulistik) öğrencilere ulaştırılmaya başlandı. Başkan Dr. Ömer Faruk Mutan, projeyi Atatürk İlkokulu ve Hüseyin Akif Terzioğlu İlkokulu’nun Okulistik üyelerine teslim etti.

İnternet üzerinden ulaşılan bir eğitim ve öğrenme platformu olan Okulistik, İlkokul 1.sınıftan 4.sınıfa kadar öğrenciler, aileleri, ilk ve orta okullarda görevli öğretmenler ve eğitim yöneticilerince kullanılıyor.

Okulistik projesinde, akıllı e-kitaplar, çalışma kağıtları, eğitsel oyunlar, online değerlendirme sınavları, sesli konu anlatımları ve konu testleri gibi eğitim içerikleri yer aldı. İçerikler, Türkiye’deki tüm okullara dağıtılmış ders kitaplarının konu ağaçlarına uyarlanabilen bir yazılımla yönetiliyor ve her geçen yıl daha da geliştirme çalışmaları devam ediyor.

Kepez Belediye Başkanı Mutan, “Kepez Belediyesi olarak, eğitime ve siz değerli öğrencilerimize büyük önem vermekteyiz. Bu nedenle; sizlerin nitelikli ve geleceğe güvenle bakabilen bireyler olarak yetişmesi için eğitim alanında yeni yatırımlar yapıyor, Belediyemizdeki eğitim faaliyetlerine büyük destek veriyoruz. Bunun için okuldaki derslerinize yardımcı olması amacıyla, yeni ilköğretim programları ile uyumlu sesli ve görüntülü konu anlatımlarının, konu testlerinin, eğitsel oyunların, online değerlendirme sınavlarının, e-kitapların bulunduğu, gençlerimizin ücretsiz üyelik sistemiyle yararlanabileceği çağımızın gerektirdiği Online Eğitim Projesi’ni hayata geçirdik. Bu projenin tüm öğrencilerimize faydalı olmasını temenni ediyor, derslerinizde başarılar diliyorum” dedi.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech