HELAL KESİM Mİ?

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz “Sırp etini ithal ederek fiyatı düşürdünüz ama bunun parasını üreticimizden çıkarıyorsunuz” demiş.

Ucuz et dediklerinin adı kondu ‘Sırp Eti’…

Milletvekili Öz, etin milletine, milliyetine vurgu yapmıyor onun derdi üretici ve çiftçi…

Çanakkale Tarım Kredi Kooperatifi çiftçimize “Gübreye 10 TL zam yapılacak, alacaksanız acil alın.” diye mesaj atıyor. Üstelik on beş günde mazota 20 kuruş zam geliyor. Besiciye destek verilse zaten et fiyatı düşer ve farkını çiftçimiz zamla ödemek zorunda kalmaz. Üstelik 2007 yılında AKP’nin kendi çıkardığı Tarım Kanunu’nun 21’inci maddesindeki milli gelirin yüzde 1’lik kısmı çiftçiye destek verilir kanununa bu yıl da uyulmadı. Bütçede 2018 yılı desteklemesi 14,5 milyar TL’ye yükseltilmiştir ama kanuna uyulsaydı çiftçimiz 30,4 milyar TL alacaktı, 16 milyar TL eksik verilmiştir” diyor CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz…

İktidara yakın çevre ise bu et konusunu gündeme getirirken sadece ve sadece fiyattan söz edip garibanın et yiyeceğini öne sürüyor.

“Besiciye destek verelim” diyen yok yani kısacası…

Peki o zaman parayı, pulu, desteği bir yana bırakıp ‘Sırp eti helal kesim mi?’ diye sorsam çok mu ayıp etmiş olurum?

Malum ‘helal’ olmayan hiçbir şeye el uzatmaz güzel ülkemin güzel insanı… Yerse helalinden yer, ‘haram’ ise aç yatar yine yemez.

Öyle değil mi?Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com