Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Soruşturan nesiller için TroyMUN Çanakkale’de

Çanakkale Koleji ve Yeditepe

Çanakkale Koleji ve Yeditepe Üniversitesi Model Birleşmiş Milletler Kulübü (Y-MUN) işbirliğiyle 18-20 Kasım tarihleri arasında, Çanakkale’de ilk kez “Troy-Model Birleşmiş Milletler Konferansı” gerçekleştirilecek.

Eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler (BM) simülasyonu olan MUN, dünya gençliğinin daha donanımlı yetişmesi; tartışan, soruşturan ve öğrenen nesiller yetiştirebilme vizyonu kapsamında çeşitli konferanslarda gençleri bir araya getiriyor.

Bu kapsamda Türkiye genelinde çeşitli toplantılar organize eden Y-MUN ve Çanakkale Koleji, Ege’nin en büyük konferansını önümüzdeki günlerde, Çanakkale Parion Hotel’de, 20 farklı okuldan 400 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirecek. MUN hakkında açıklama yapan Çanakkale Koleji İngilizce Öğretmeni N. Arzu Kotan, “MUN platformu, eğitim amaçlı oluşturulmuş, akademik nitelikli bir Birleşmiş Milletler simülasyonudur. MUN etkinliğinde öğrenciler diplomasinin, uluslararası ilişkilerin ve Birleşmiş Milletler’in işleyişini deneyimleme olanağına sahip olurlar” dedi. Çanakkale Koleji İngilizce Öğretmeni E. Çağlayan NAZLICA ise “Bu etkinlik öğrencilere araştırma yapma, topluluk içerisinde konuşma, müzakere etme, resmi yazı oluşturma gibi yetkinlikler kazandırmasının yanı sıra onların eleştirel düşünce, takım çalışması ve liderlik gibi kişisel özelliklerinin ön plana çıkmasını sağlar” dedi.

Konferansın açılışını, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Çanakkale Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Kale Seramik Fabrikalar Müdürü Süleyman Soysal, Çanakkale Özel Eğitim Tesisleri Anonim Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Karakaş ve Y-MUN Organizatörü ve Konferans Genel Sekreteri Onuralp Acar yapacak.

Çanakkale Savaşı’nın tüm yönleriyle ele alınacağı konferansta katılımcılar, Çanakkale Savaşı diplomasi ortamını canlandıracak. Komite 1915 yılında I.Dünya Savaşı’nın çetin atmosferine geri dönerek savaşın kaderini değiştiren Çanakkale Savaşı’ndaki diplomatik süreçleri bir simülasyonla ele alacak.

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech