Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir
Manşet

Ulaşımda Karakaçan Dönemi

Kepez beldesinde dün Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan önderliğinde yeni hastaneye kadar ulaşım protestosu yürüyüşü yapıldı. Kepez Belediyesi önünden başlayan yürüyüşe, Kepez eski Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz, AK Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Kepez Belediyesi çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan önderliğinde Kepez Belediyesi önünden Yeni Devlet Hastanesi’ne ulaşım sorununu protesto etmek amacıyla yürüyüş düzenlendi. Protesto yürüyüşüne Kepez eski Belediye Başkanı İsmail Yaşar Oğuz, Ak Parti Kepez Belde Başkanı Alper Altınok, Kepez Belediyesi çalışanları ve vatandaşlar da katıldı. Kepez halkı, yürüyüşe yoğun ilgi gösterdi.

BİZLER DE EŞEK GİBİ OLDUK!”

Kepez Belediyesi önünde ağaçta bağlı duran eşek, yürüyüş öncesi kafalarda soru işareti bıraktı. Başkan Mutan eşek için “Eşek burada birilerinin anlaması için bulunuyor. Eşeğe binmeyeceğiz, hayvana eziyet etmeyeceğiz. Bizimle birlikte o da yürüyecek. Bizler de eşek gibi olduk” açıklamasında bulundu.

ULAŞIMDA ADALETSİZLİK, HUKUKSUZLUK, HAKSIZLIK VAR”

Mutan yapılan protesto yürüyüşü hakkında, “Bu kamuoyuna yönelik bir farkındalık eylemidir. Belediye Meclis toplantısında bir arkadaşımızın fikri üzerine yürüme kararı aldık. Duyarlılık ve farkındalık olması açısından sessiz bir yürüyüş yapalım dedik. Şimdi onu gerçekleştireceğiz. İşin ruhunda şu var. Ulaşımda adaletsizlik var, haksızlık var hukuksuzluk var. Sözüm ona paydaşız. Ama ne biz paydaşız ne entegreyiz. Onlar bildiklerini yapmaktadırlar. Hastanenin Kepez’e gelmesinden hatta öncesinden beri bir durum vardı. Bugün bu durum bir hareketliliğe dönüşüyor. İnatla burada taşıyanında taşınanında mutsuz olduğu bu sistemin ciddi anlamda revize edilmesi gerekmektedir. Biz protokolü yaptığımızda nüfus 10 bindi, şimdi nüfus 40 bin oldu. Biz mevcut protokolün revizyonunu istiyoruz. Mevcut protokol Kepez halkını eşit kılar noktaya taşıdığı bir çözüm noktası olana kadar protokolün tazelenmesini istiyoruz” dedi.

Tunahan Ünsal

DİĞER VİDEOLAR

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech