Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşadamlarından ortak deklarasyon

2006 yılında Bakanlar Kurulu

2006 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile kısıtlanan Çanakkale’de yabancılara gayrimenkul satışı ile ilgili oda ve birlikler bir araya gelerek, satışlarda yasak uygulanmayan illerdeki koşulların Çanakkale’ye de sağlanmasını talep etti.

Çanakkale Müteahhitler Birliği, Çanakkale İnşaatçılar ve Yapı Müteahhitler Birliği, MÜSİAD Çanakkale Şubesi, Çanakkale Sanayici ve İşadamları Derneği ve Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanları Çanakkale’de yabancılara gayrimenkul satışı ile ilgili ortak deklarasyonu sundu.

Ortak deklarasyonda şu ifadelere yer verildi:

“İnşaat sektörü, kendisine bağlı yüzlerce alt sektörün ürettiği mal ve hizmete talep yaratan ve ekonomik gelişimin ana eksenini oluşturan bir sektördür. Bu etkin gücü ile ekonominin adeta lokomotifidir. Aynı şekilde Çanakkale’de de çok sayıda sektörün beslendiği ve etkilendiği bir sektördür. Maalesef ki 2006 yılında alınan bir Bakanlar Kurulu kararı ile Çanakkale’de yabancılara gayrimenkul satışı kısıtlanmıştır. Ülke geneline bakıldığında haksız rekabet de teşkil eden bu durumu; gelişen, büyüyen, marka şehir olma yolunda bir Çanakkale ile de bağdaştıramadığımızdan bu kısıtlamanın hafifletilmesi gerektiğini düşünüyoruz. Tarihsel ve stratejik değerlerimizi korumak suretiyle ilimizin kalkınması ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacağına inanarak yabancıların konut, işyeri binası edinmesi hususunda Kanunun ilgili maddelerinin günümüz şartlarına uygun hale getirilmesini, gayrimenkul satışının yasaklandığı bölgeler içerisinde kalan sınır ve alanların yeniden belirlenmesini ve Çanakkale’ye yabancılara gayrimenkul satışında yasak uygulanmayan illerdeki koşulların sağlanmasını talep ediyoruz. Değişik platformlarda ayrı ayrı gündeme getirdiğimiz ve kabul görmüş olan bu talebimizin hızla hayata geçirilmesi için ortak deklarasyonumuzdur.”

Haber Merkezi

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech