Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gökhan, Ardıç’a verdi veriştirdi

‘Çakma Gaziler’ yazısıyla tüm

‘Çakma Gaziler’ yazısıyla tüm ülkede tepki çeken Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç’a sert bir tepki de Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan geldi.

Önceki hafta Ankara’da trafikte yol verme kavgasında Gazilere saldırılmasının ardından Sabah Gazetesi yazarı Engin Ardıç’ın ‘Çakma Gaziler’ başlıklı yazısına tepkiler çığ gibi büyüyor. Bu kapsamda sert bir tepki de Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’dan geldi. Çanakkale Belediyesi Kasım ayı Belediye Meclisi açılış konuşmasında konuyu gündeme getiren Başkan Gökhan, Engin Ardıç’a sert sözlerle yüklendi.

“ARDIÇ, AHLAKSIZCA LAFLAR EDİYOR”

Gökhan, ‘Kalpak’ ve Tören kıyafetlerini sorgulayan Engin Ardıç’a verdiği tepkide şunları dile getirdi: “Gaziler konusunda içimizi yakan bir başka olayda Engin Ardıç denilen bir adam var. Adam sayılır mı? bilmiyorum.  Sabah gazetesi yazarı. O da gazilerle ilgili çok ahlaksızca laflar ediyor. Çakma gaziler diye bir ifade kullanıyor. Olayın ne olduğunu bilmiyor. İstiklal savaşı gazisi mi kaldı? Kore gazisi mi kaldı? diyor. Gazilerin resmi geçitlerdeki kıyafetlerine laf atıyor. Kalpakla geziyorlar diyor. Bunları söylüyor çünkü bilmiyor. Sabah gazetesi yazarının söylediği  Kalpak ve kıyafet  gazilere yasayla belirlenmiş bir kıyafet. Zaten gazilerimiz belli . Kore gazilerimiz  bir de Kıbrıs gazilerimiz  hayatta. Bunlar yasayla tayin edilmiş, belirlenmiş ve resmi geçitlerde bu şekliyle yürüyen insanlar. Bunlar çakma ve ya başka bir şey olsa, ona müsaade etmezler. Sabah gazetesi yazarı bunu bilmiyor.”

Engin Ören

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech