Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

ÇTSO, Avrupa işletmeler ağı kuruyor

Çanakkale Ticaret ve Sanayi

Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Edirne KOSGEB İl Müdürlüğü ve Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (NKÜTEK) işbirliğinde yürütmekte olduğu COSME-Avrupa İşletmeler Ağı – Enterprise Europe Network projesinin 2018 yılı faaliyetlerini görüşmek üzere konsorsiyum üyeleriyle bir araya geldi.

ÇTSO haber bültenine göre; Çorlu Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, Edirne KOSGEB Müdürü Veysel Vural, KOSGEB OSTİM Proje Uzmanı Uğurtan Sümer, NKÜTEK Genel Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Nusret Buluş, NKÜTEK COSME AİA Uzmanı Dr. M. Cem Aldağ ile ÇTSO Proje Uzmanı Gökhan Doğru hazır bulundu.

Türkiye genelinde 11 adet Avrupa İşletmeler Ağı Konsorsiyumu olduğu belirtilen görüşmede, Edirne KOSGEB, ÇTSO ve Namık Kemal Üniversitesi tarafından kurulan konsorsiyumun EEN WEST-MAR adıyla faaliyet gösterdiği belirtildi. Avrupa İşletmeler Ağı’nın (Enterprise Europe Network) KOBİ’lerin uluslarasılaştırılmasına yönelik dünyanın en büyük ağı olduğu, Avrupa Birliği’nin büyüme ve istihdamı artırma stratejisine hizmet eden en temel araçların başında geldiği belirtilen projenin 2017-2018 ayağı kapsamında gerçekleştirilen ve gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar masaya yatırıldı.

Toplantıda, 2018 yılının başından itibaren, konsorsiyum üyeleri ve diğer paydaşlarla beraber Trakya ve Güney Marmara’da faaliyet gösteren KOBİ’lerin; teknik ve ticari işbirlikleri kurmalarına yönelik, eğitim, danışmanlık ve teknik destek almaları, AB genelinde finansmana erişim, AB Mevzuatı ve programları ile ilgili bilgilendirme ve KOBİ’lere inovasyon ve teknoloji transferi konusunda destek verilmesi için Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne’de proje faaliyetlerine başlanması konularında görüş birliğine varıldı.

Tüm Hakları Saklıdır. | Renowtech